wniosek o rozszerzenie pozwolenia

Wszelkie pytania dotyczące dokumentów, klubu, członkostwa.
Awatar użytkownika
kirs
Posty: 1170
Rejestracja: 2014-10-01 11:25

Re: wniosek o rozszerzenie pozwolenia

Post autor: kirs » 2017-09-05 19:05

Ja złożyłem pismo, dostałem dodatkowe 5 sztuk, ok miesiąc temu.
Jednocześnie wnioskowałem o likwidację podziału, wszystko w jednym piśmie, teraz mam promesy i pozwolenie na broń palną do celów sportowych (bez podziału na boczny, gładka lufa, centr.)
-= si vis pacem, para bellum =-

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1734
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: wniosek o rozszerzenie pozwolenia

Post autor: woytas » 2017-09-05 20:25

Ja dostałem dodatkowe 9 -ale zasypałem ich komunikatami. Chwilowo nie przewiduję dalszego rozszerzenia.
I oczywiście wszystko sportowe a nie kolekcjonerskie :)

reddccrew
Posty: 150
Rejestracja: 2018-10-17 21:27

Re: wniosek o rozszerzenie pozwolenia

Post autor: reddccrew » 2019-12-14 13:17

Panowie mam 6 promes na broń sportową - zajęty komplet (6). Dodatkowo 10 na kolekcjonerska zajęte 3. Chciałbym wystąpić o rozszerzenie na sportową jakie to koszta wymagania itp?

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2034
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: wniosek o rozszerzenie pozwolenia

Post autor: TommyT » 2019-12-14 15:52

Żadne - występujesz o zmianę decyzji.
Będą chcieli, żebyś uzasadnił - czyli podał starty, etc.

Mirox
Posty: 32
Rejestracja: 2015-04-05 21:25

Re: wniosek o rozszerzenie pozwolenia

Post autor: Mirox » 2019-12-15 19:17

Witam. Ostatnio rozszerzałem, we wrześniu. Przygotuj się, że licencje zażądają tylko przez e-PUAP. Wydruki ich nie interesują, bo nie spełniają wymogów dotyczących dokumentów elektronicznych wynikających m.in. z Ustawy z dnia 17.02.2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz. U.z 2013 r., poz. 235 ze zm.) oraz art. 63 § 3a k.p.a. Identyfikator Urzędowego Poświadczenia: ePUAP-UPP31946238. Ja przygotowałem oświadczenie o startach, ale w kolejnym piśmie poprosili o komunikaty. Nie stanowiło to problemu przy mojej aktywności strzeleckiej. Wdrukowałem z netu z ostatnich kilku lat ze 30 komunikatów bez potwierdzenia, takie jakie były w necie. Byłem mile zaskoczony kiedy pani z WPA zadzwoniła i mnie zmotywowała, aby napisać jeszcze na szybko wniosek o zniesienie podziału. Zasadniczo poszło bez większych problemów. Nie mam kolekcjonerki a sportowe sloty miałem wykorzystane, więc w temacie posiadanie wolnych slotów w kolekcjonerce nie doradzę. Sam zobaczysz, czy to jest problem, czy nie. Generalnie atakuj, co jak Ci zależy. Powodzenia.

Mirox
Posty: 32
Rejestracja: 2015-04-05 21:25

Re: wniosek o rozszerzenie pozwolenia

Post autor: Mirox » 2019-12-15 19:21

Dodam, że oczywiście na Twoim koncie w PZSS Twoja licencja jest do ściągnięcia z elektronicznem podpisem spełniającym wspomniane w poście wyżej wymogi prawne. Podobno PZSS ju ż nie wysyła potwirdzonych licencji w formie papierowej, ale tego nie sprawdzałem.

reddccrew
Posty: 150
Rejestracja: 2018-10-17 21:27

Re: wniosek o rozszerzenie pozwolenia

Post autor: reddccrew » 2019-12-15 20:37

Mam prośbę posiadasz może w formie elektronicznej ten wniosek? Czy wiązało się to z jakimiś kosztami?

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1734
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: wniosek o rozszerzenie pozwolenia

Post autor: woytas » 2019-12-16 00:06

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach





Wniosek o zwiększenie liczby sztuk broni w ramach posiadanego pozwolenia


Zwracam się z prośbą o zmianę na podstawie art. 155 kpa decyzji wydającej pozwolenie na posiadanie broni palnej sportowej w części dotyczącej:
a. ilości egzemplarzy broni do celów sportowych, które zostały przyznane w/w decyzją z 6 (sześciu) egzemplarzy, na 15 (piętnaście) egzemplarzy.
b. ilości egzemplarzy przyznanych dla poszczególnych rodzajów broni, poprzez określenie łącznej ilości przyznanych egzemplarzy, bez rozróżnienia na poszczególne rodzaje broni (bocznego zapłonu, centralnego zapłonu, gładkolufowa)
Od momentu uzyskania pozwolenia na broń sportową do celów sportowych regularnie startuję w zawodach strzeleckich, zarówno organizowanych przez PZSS, jak i poza strukturami Związku. Biorę udział w wielu dyscyplinach, na różnych dystansach i w różnych warunkach. Regularnie strzelam z broni bocznego zapłonu, centralnego zapłonu, gładkolufowej oraz pneumatycznej. Wymaga to posiadania zdecydowanie większej ilości sztuk broni niż to możliwe w moim obecnym pozwoleniu. Niejednokrotnie brak odpowiedniej broni uniemożliwił mi start w zaplanowanych zawodów i pełną realizację pasji strzeleckiej.
Wiele z interesujących mnie konkurencji narzuca sztywne ograniczenia na kaliber (np. pistolet centralnego zapłonu .45ACP, jednostrzałowy pistolet dowolny), typ broni (np. wyłącznie rewolwer lub wyłącznie pistolet samopowtarzalny), czy przyrządy celownicze (np. konkurencje wymagające wyłącznie mechanicznych lub optycznych przyrządów).
Wydane mi w ................ roku pozwolenie nie pozwala mi na zakup odpowiedniej broni, a nierzadko nie jestem w stanie pożyczyć od innych strzelców broni do danej konkurencji. Posiadanie własnej broni jest niezbędne do efektywnego treningu i uzyskiwania powtarzalnych wyników na zawodach.
Z racji obecnie uprawianych przeze mnie konkurencji, a także planowanych w najbliższym czasie startów potrzebuję pozwolenie na 15 sztuk broni palnej sportowej do celów sportowych. W tej liczbie między innymi:

x pistolet centralnego zapłonu do strzelań statycznych
x rewolwer centralnego zapłonu do strzelań statycznych
x pistolet centralnego zapłonu do strzelań dynamicznych
x pistolet centralnego zapłonu, kaliber .45 ACP do strzelań dynamicznych
x karabin centralnego zapłonu do strzelań statycznych
x karabin centralnego zapłonu z optycznymi przyrządami celowniczymi do strzelań statycznych na większe dystanse
x karabin centralnego zapłonu do strzelań dynamicznych
x samopowtarzalny pistolet maszynowy do strzelań dynamicznych
x rewolwer bocznego zapłonu
x pistolet bocznego zapłonu
x jednostrzałowy pistolet bocznego zapłonu do konkurencji „pistolet dowolny”
x karabin bocznego zapłonu
x karabin bocznego zapłonu z optycznymi przyrządami celowniczymi
x powtarzalna strzelba gładkolufowa do strzelań dynamicznych
x dwulufowa strzelba gładkolufowa do konkurencji Trap

Załączam do wniosku wyciąg moich startów w zawodach strzeleckich w ramach klubu MKS LOK Rybnik w Rybniku. Łącznie startowałem w zawodach strzeleckich kilkadziesiąt razy, w kilkunastu różnych konkurencjach, czego potwierdzeniem są załączone przeze mnie dokumenty. Sądzę także, że przedstawione przeze mnie dowody są wystarczające na potwierdzenie, że faktycznie uprawiam strzelectwo sportowe zgodnie z zadeklarowaną intensywnością i różnorodnością dyscyplin.
Jednocześnie proszę o zmianę określenia liczby sztuk broni na pozwoleniu z obecnego wskazania liczby sztuk przypadających na każdy wymieniony rodzaj, na określenie łącznej liczby sztuk wszystkich rodzajów broni już wymienionych w poprzedniej decyzji.
Sztywne wyznaczenie ilości broni każdego rodzaju znacząco utrudni zmianę uprawianych przeze mnie dyscyplin w przyszłości, czy startowanie w nowych. Biorąc pod uwagę dużą ilość dyscyplin, które są dla mnie dostępne w ramach członkostwa w moim klubie sportowym, jest to istotne ograniczenie.
Na podstawie decyzji określającej łączną liczbę wszystkich sztuk broni do celów sportowych będę mógł bez przeszkód uprawiać różne konkurencje strzeleckie i odnaleźć te, które najbardziej odpowiadają moim zainteresowaniom. Sport strzelecki jest bardzo szeroki, a jego oferta w Polsce dynamicznie rośnie. W związku z tym trudno z góry dobrać zestaw wymaganej broni do tych konkurencji w ramach sztywnego podziału liczbowego.

Art 12 ust. 1 Ustawy o Broni i Amunicji nie nakazuje określenia szczegółowego podziału liczby sztuk broni według rodzaju. Także orzecznictwo, np. poprzez wyrok NSA nr OSK 1746/04 wskazuje, że „należy rozumieć w ten sposób, iż mając do wyboru możliwość korzystniejszego dla strony rozstrzygnięcia, nie pozostającego jednakże w kolizji z obowiązującym porządkiem prawnym, organ działając w granicach uznania administracyjnego, przyjmuje ten sposób orzekania zmieniając decyzję mniej korzystną dla strony”. Żaden przepis prawa nie nakazuje Policji ścisłego podziału liczby sztuk broni w pozwoleniu na jej rodzaje. Uważam zatem, że taki podział jest zarówno szkodliwy dla mnie, ograniczając moją możliwość uprawiania sportu strzeleckiego, jak i sprzeczny z ustaloną przez NSA interpretacją przepisów.
Mając powyższe na uwadze wnoszę jak we wstępie.
Wszelką korespondencję w niniejszej sprawie proszę przekazywać listem poleconym na adres zamieszkania, który umieściłem w nagłówku.

Awatar użytkownika
MarcinŁ
Posty: 511
Rejestracja: 2016-12-14 16:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: wniosek o rozszerzenie pozwolenia

Post autor: MarcinŁ » 2019-12-16 10:39

O co chodzi z tym:
Jednocześnie proszę o zmianę określenia liczby sztuk broni na pozwoleniu z obecnego wskazania liczby sztuk przypadających na każdy wymieniony rodzaj, na określenie łącznej liczby sztuk wszystkich rodzajów broni już wymienionych w poprzedniej decyzji.
Jaki podział miałeś w pozwoleniu?

reddccrew
Posty: 150
Rejestracja: 2018-10-17 21:27

Re: wniosek o rozszerzenie pozwolenia

Post autor: reddccrew » 2019-12-16 10:43

Dziękuję za pismo. Nie będę ukrywał że to dużo ułatwi :-) Jednak pozostaje dodatkowe pytanie czy wiążą się z tym jakieś koszta?

ODPOWIEDZ