Nie przyjęty mandat karny

Wszelkie pytania dotyczące dokumentów, klubu, członkostwa.
Paweł Wilf
Posty: 15
Rejestracja: 2014-10-14 20:29
Lokalizacja: Tychy

Re: Nie przyjęty mandat karny

Post autor: Paweł Wilf » 2017-04-25 19:29

Piter, rób swoje. Nie popadajmy w paranoję. Pozwolenie dostaniesz. Ewentualnie po bilecie na wycieczkę do Sosnowca. Bo mogą wysłać tam każdego, z mandatem czy też bez mandatu.

Jesteś kierowcą zawodowym, więc na drodze spędzasz sporo czasu. Jeden mandat to naprawdę niewiele jak na zawodowca. Martwiłbym się dopiero przy paru sztukach w ostatniej 5-latce.
Z moich luźnych rozmów w katowickim WPA wynika, że bardziej tępią posiadaczy amatorskiego prawa jazdy, bo to ich głównie dotyczą niebezpieczne zdarzenia na drogach (policyjne statystyki). Zawodowcy i tak muszą przechodzić częste badania okresowe i sami muszą pilnować żeby prawka, a przez to i pracy nie stracić. Zdobyć C+E nie jest ani łatwo, ani tanio.
Moja rada :
1) przypilnuj terminu rozprawy (ważne!, bo potrafią je też przyspieszyć),
2) weź adwokata (sądy wolą rozmawiać z prawnikiem niż dyletantem z ulicy),
3) przygotuj dowody, że nie mogłeś inaczej zareagować na zaistniałą sytuację na drodze, zapoznaj prawnika z materiałem i wypracujcie wspólną logiczną wersję,
4) przygotuj krótką (maks 3 minuty!) i logiczną (!) prezentację potwierdzającą Twoją wersję.

Ad.3
Szkic sytuacyjny z wyjaśnieniem, zdjęcia skrzyżowania (z googla + własne), filmik z miejsca zdarzenia z przykładami, że inni tak samo reagują (źle ustawiona sygnalizacja, słaba widoczność, niebezpieczna nawierzchnia,...). Do filmiku potrzebny własny laptop. Sąd oprócz biurka i togi nie ma nic...

Ostatnią linią obrony jest wniosek o powołanie biegłych sądowych lub wniosek o uznanie opinii własnych biegłych (za Twoją kasę), którzy ocenili że nie mogłeś się zatrzymać. Sąd zwykle nie ma kasy na dodatkowe czynności i zawsze się śpieszy, więc może nie podważy opinii Twojego biegłego. Za to będzie bardzo mocna podkładka, żeby sprawę umorzyć. Tak to działa.

Życzę powodzenia,

PW

Awatar użytkownika
John Doe
Posty: 175
Rejestracja: 2016-09-20 17:45
Lokalizacja: OK

Re: Nie przyjęty mandat karny

Post autor: John Doe » 2017-04-26 14:25

Paweł Wilf pisze: ....Z moich luźnych rozmów w katowickim WPA wynika, że bardziej tępią posiadaczy amatorskiego prawa jazdy, bo to ich głównie dotyczą niebezpieczne zdarzenia na drogach (policyjne statystyki)....

PW

To mnie właśnie przeraża i uważam że to chore. Niekarany prawomocnym wyrokiem sądu obywatel stara się o pozwolenie na broń a szuka się na niego haków...
Może niech WPA zajmie się jeszcze głodem na świecie, powodziami i rakiem?

Paweł Wilf
Posty: 15
Rejestracja: 2014-10-14 20:29
Lokalizacja: Tychy

Re: Nie przyjęty mandat karny

Post autor: Paweł Wilf » 2017-04-26 15:10

Taaaa. Przemyśl, o co prosisz.
Walka z głodem może oznaczać, że zbyt chudzi pozwolenia stracą. Mnie to oczywiście nie dotyczy, ale co będzie jak ekipa z Sosnowca na podstawie tarota i linii życia powie, że jednak kiedyś mogę zachorować na raka ? No, wróżka prawdę ci powie, a takiego gościa w WPA nie obsługujemy... I tego kolesia też nie, bo pracuje w wodociągach, a my walczymy z powodziami.

Awatar użytkownika
Piter
Posty: 41
Rejestracja: 2016-07-23 18:13

Re: Nie przyjęty mandat karny

Post autor: Piter » 2017-07-09 07:54

Jestem już po sprawie,kara to 200+80zł koszta sądowe zaoszczędziłem 20zł:)Bo miało być 300 zeta.:)

Awatar użytkownika
John Doe
Posty: 175
Rejestracja: 2016-09-20 17:45
Lokalizacja: OK

Re: Nie przyjęty mandat karny

Post autor: John Doe » 2017-07-19 12:59

a jak cała sprawa miała się do kwitów na broń?

Awatar użytkownika
Piter
Posty: 41
Rejestracja: 2016-07-23 18:13

Re: Nie przyjęty mandat karny

Post autor: Piter » 2017-08-15 15:24

Niedawno papiery poszły,jak dostanę decyzję to oczywiscie poinformuję.

Awatar użytkownika
Piter
Posty: 41
Rejestracja: 2016-07-23 18:13

Re: Nie przyjęty mandat karny

Post autor: Piter » 2017-09-16 08:42

Wróciłem z trasy a tu papiery w domu:)Decyzja pozytywna:)

ODPOWIEDZ