ktoś się wczytywał w te dramaty?

Wszelkie pytania dotyczące dokumentów, klubu, członkostwa.
Awatar użytkownika
Zitar
Posty: 198
Rejestracja: 2014-10-04 13:24
Kontakt:

Re: ktoś się wczytywał w te dramaty?

Post autor: Zitar » 2017-06-22 20:35

Uffff... dobrze, że nie mam ani jednego magazynka...

Awatar użytkownika
Bogdan
Posty: 919
Rejestracja: 2014-10-17 08:54

Re: ktoś się wczytywał w te dramaty?

Post autor: Bogdan » 2017-06-23 08:21

Z tym zakopywaniem to jeszcze się nie śpieszcie. Wczoraj sejm przyjął, jak rozumiem do dalszej obróbki projekt nowej ustawy o broni który w bardzo elegancki sposób leje na dyrektywę ue.
Autopoprawka nr 15 tego projektu:
„4. W przypadku stwierdzenia używania przez posiadacza pozwolenia podstawowego
załadowanych i podpiętych do samopowtarzalnej broni centralnego zapłonu:
1) krótkiej – magazynków wymiennych o pojemności ponad 20 nabojów, lub
2) długiej – magazynków wymiennych o pojemności ponad 10 nabojów,
jeżeli magazynki te są przeznaczone do broni centralnego zapłonu, organ wydający
pozwolenie na broń właściwy ze względu na miejsce zamieszkania osoby cofa tej
osobie uprawnienie do posiadania broni kategorii B.
5. Cofnięcie uprawnień do posiadania broni następuje w drodze decyzji administracyjnej."

Poza tym projekt przewiduje inne zmiany większość na + w stosunku do tego co jest teraz.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2034
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: ktoś się wczytywał w te dramaty?

Post autor: TommyT » 2017-06-23 09:41

Z tym "w większości na+" to bym polemizował ...
Co do dyrektywy to o ile dobrze wyczytałem, to problem magazynków miał nie dotyczyć osób, m.in czynnie uprawiających sport gdzie tego rodzaju broń jest używana.
Pominąwszy debilizm tego rodzaju ograniczeń, tu się łapiemy, ale "pod górę" mają kolekcjonerzy.
Ciekawym jak do tego podejdą, bo nowa ustawa oznaczałaby wysokie koszty dla samorządów - to na nie spadnie konieczność zatrudnienia nowych urzędników do załatwienia sprawy, organizacji egzaminów etc. Oczywiście Policja i PZSS będą opiniowały negatywnie a i rządzący jakoś nie palą się do ułatwienia dostępu do broni.

Lbo
Posty: 310
Rejestracja: 2015-11-25 20:54
Lokalizacja: Gliwice

Re: ktoś się wczytywał w te dramaty?

Post autor: Lbo » 2017-06-23 11:07

AUTOPOPRAWKA 16
W art. 59 ust. 2 otrzymuje brzmienie:
„2. W przypadku, gdy na wydane do dnia wejścia w życie niniejszej ustawy
pozwolenia na broń do celów sportowych, łowieckich, kolekcjonerskich,
pamiątkowych lub szkoleniowych została zarejestrowana broń, o której mowa w art. 7
ust. 1 pkt 6 lub 7, z dniem wejścia w życie niniejszej ustawy stają się one
pozwoleniami podstawowymi rozszerzonymi w rozumieniu niniejszej ustawy.”

UZASADNIENIE
Zmiana wynika z konieczności harmonizacji projektu ustawy ze znowelizowaną dyrektywą
Rady 91/477/EWG.

---------------------------------
Z tego, co gdzieś wyczytałem, to na pozwolenie podstawowe rozszerzone można posiadać i podpinać załadowane magazynki "ponadpojemnościowe". Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Ponadto można będzie posiadać broń samoczynną przerobioną na samopowtarzalną.

Feyrathon
Posty: 56
Rejestracja: 2017-04-07 21:14

Re: ktoś się wczytywał w te dramaty?

Post autor: Feyrathon » 2017-06-25 20:39

TommyT pisze:Z tym "w większości na+" to bym polemizował ...
Co do dyrektywy to o ile dobrze wyczytałem, to problem magazynków miał nie dotyczyć osób, m.in czynnie uprawiających sport gdzie tego rodzaju broń jest używana.
Pominąwszy debilizm tego rodzaju ograniczeń, tu się łapiemy, ale "pod górę" mają kolekcjonerzy.
Ciekawym jak do tego podejdą, bo nowa ustawa oznaczałaby wysokie koszty dla samorządów - to na nie spadnie konieczność zatrudnienia nowych urzędników do załatwienia sprawy, organizacji egzaminów etc. Oczywiście Policja i PZSS będą opiniowały negatywnie a i rządzący jakoś nie palą się do ułatwienia dostępu do broni.

O to to to. Chociaż nie ukrywam że z mojego punktu widzenia (osoby nie posiadajacej pozwolenia) - obecna ustawa mimo wieszania na niej psów ... jest wporzadku. Jak to często się w mówi ... jak z prawojazdami. Mam duże obawy co do nowej ( a w szczegolnosci egzaminow na pozwolenia rozszerzone ;))

LukasK
Posty: 267
Rejestracja: 2017-03-08 10:43

Re: ktoś się wczytywał w te dramaty?

Post autor: LukasK » 2017-06-25 21:52

Ja mam zamiar to drukując sobie i wczytać się w końcu mając troszkę więcej czasie po zdanym patencie ;). jednak z tego co piszecie, ustawa może przynieść korzyści i kolejne dziwne zapisy (o ile nie nazwać niektórych głupich).

LukasK
Posty: 267
Rejestracja: 2017-03-08 10:43

Re: ktoś się wczytywał w te dramaty?

Post autor: LukasK » 2017-09-29 11:03

Nowa "ubojka" (ustawa) przeszła do prac komisji. Większość była przeciw wnioskowi o odrzucenie.
Widząc nagonkę jaka się tworzy, ciekawy jaki "twór" powstanie ostatecznie

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1734
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: ktoś się wczytywał w te dramaty?

Post autor: woytas » 2017-09-29 11:21

Opracowany przez KGP - taki im odpowiedni

Feyrathon
Posty: 56
Rejestracja: 2017-04-07 21:14

Re: ktoś się wczytywał w te dramaty?

Post autor: Feyrathon » 2017-10-04 09:07

LukasK pisze:Nowa "ubojka" (ustawa) przeszła do prac komisji. Większość była przeciw wnioskowi o odrzucenie.
Widząc nagonkę jaka się tworzy, ciekawy jaki "twór" powstanie ostatecznie

Moja teoria jest taka, że po dopieszczeniu projektu przez obecnych władców, będzie to regres w porównaniu do obecnej ustawy ... :( Co zreszta między wierszami mozna bylo slyszec (wicemin-MSWiA)

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2034
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: ktoś się wczytywał w te dramaty?

Post autor: TommyT » 2017-10-04 09:54

Podzielam obawy

ODPOWIEDZ