7 maja Zawody Dynamiczne

Awatar użytkownika
mskrzynski
Posty: 11
Rejestracja: 2016-07-10 16:53
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: 7 maja Zawody Dynamiczne

Post autor: mskrzynski » 2017-05-15 19:42

Temat jest już wyjaśniony, uciekło nam ze zmieniła się punktacja przy strzelbie z 10 pkt na 5 pkt za blachę :)
Matematyka nagle :) przestała kłamać :)

Awatar użytkownika
wodnikszuwarek
Posty: 174
Rejestracja: 2015-09-05 15:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: 7 maja Zawody Dynamiczne

Post autor: wodnikszuwarek » 2017-05-15 20:21

Między narodowa organizacja IPSC ładnych parę lat temu usunęła z przepisów sposób wykonania zadania Virginia (ograniczona ilość amunicji)Na naszych zawodach do niedawna tak strzelaliśmy ,te i poprzednie zawody strzelaliśmy już w Comstoku (nie ograniczona ilość amunicji do wykonania zadania strzeleckiego )więc ostrzelany cel dowolną ilością amunicji a nie trafiony to tylko 1 mis (cel wywrotny )i dwa misy cel papierowy tarcza IPSC i nic po za tym .Punktacja tarczy IPSC Minor 5,3,1.Nie ostrzelanie wogule jakiegoś celu to procedura -10 i mis (cel metalowy) i 2 misy (cel tarcza IPSC) .Tarcza IPSC musi zostać trafiona minimum 2 razy ,nie ma żadnych kar za większą ilość przestrzelin ale liczą się dwa najlepsze.
Sędzia stojący za zawodnikiem widzi czy strzelec ostrzelał jakiś cel czy go przegapił obserwuje przebieg pomocnik sędziego i on również może potwierdzić decyzję sędziego .Oddanie jednego strzału w stronę celu (celnego czy nie )uznaje się za ostrzelanie celu.
Każdy zawodnik ma prawo wyznaczyć swojego delegata który" patrzy na ręce "sędziemu gdy tor jest skorowany (punktowany)jeszcze w czasie przebiegu .Podpisanie metryczki przez zawodnika zamyka wszelka drogę odwoławcza chyba ze wystąpiła pomyłka w sumowaniu punktów.
Kilku zawodników miało przebieg zerowy ,nałapali tyle procedur i misów ich czas był długi że ich faktor wynosił 0(nie ma faktora ujemnego).Po zatym kwestia DQ zawodnicy dostają tą nagrodę za wyjątkowe łamanie przepisów bezpieczeństwa i tu nie będzie naj mniejszego pobłażania.I nawet Agnieszka która ma mięciutkie serduszko nie odpuści następnym razem numeru który wywinął pewien zawodnik .To tyle w razie pytań piszcie a chętnych do strzelania dynamicznego zachęcam się zapoznania się z przepisami IPSC.

Awatar użytkownika
skoki
Posty: 148
Rejestracja: 2014-10-06 21:12

Re: 7 maja Zawody Dynamiczne

Post autor: skoki » 2017-05-15 20:46

Ok.
1. Nie było informacji o tym, że została zmieniona punktacja za Gwiazdę z 10pkt. na 5 za szt. w regulaminie "stoi" 10 pkt. a podobno było liczona po 5. Dlatego pojawiła się zagadka punktowa i niemożliwość doliczenia się punktacji :)
2. Nie wiem jak było w moim przypadku z procedurami czy były czy nie bo ( jak już pisałem - to moja pierwsza styczność z tego typu zawodami i metryczką i punktami - którymi się zacząłem interesować) nie zostałem poinformowany ( dlatego pytam bo nie znam dokładnie procedur itp itd. w związku z tym pojawiają się pytania - czy sędzia informuje, że było tyle i tyle błędów czy procedur, czy jako zawodnik sam mam wnikliwie zaglądać w tą metryczkę i pytać co to jest i za co). A tu człowiek podjarany zawodami, :) torem i adrenaliną :) itp itd.
Więc Wy jako starsi koledzy i bardziej obeznani i zaznajomieni - powinniście podejść do przynajmniej części startujących jak do laików i zrobić przeszkolenie przed startem i objaśnić zasady punktacji i powiadomić o zmianach w regulaminie przed startem.

I żeby nie było wątpliwości. Nie piszę tego z jakimikolwiek żalami czy pretensjami, uczę się tego - bo wiele rzeczy jest dla mnie nowych i chce je poznać i spróbować a temat IPSC mnie coraz bardziej wciąga :)
Jeszcze raz dzięki za zawody i czekam z niecierpliwością na kolejne :)

Awatar użytkownika
mskrzynski
Posty: 11
Rejestracja: 2016-07-10 16:53
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: 7 maja Zawody Dynamiczne

Post autor: mskrzynski » 2017-05-15 20:51

Dzięki za obszerne wytłumaczenie, misy i kary proceduralne były jasne.
Myślałem że Virginia Count jest jeszcze używane (przynajmniej tak jakaś chwilę temu czytałem).

Zamieszanie powstało z racji zmiany punktacji :)

Dzięki

Awatar użytkownika
wodnikszuwarek
Posty: 174
Rejestracja: 2015-09-05 15:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: 7 maja Zawody Dynamiczne

Post autor: wodnikszuwarek » 2017-05-15 20:57

Co do zmiany punktacji za gwiazdę kolega Zitar zwyczajnie się pomylił a ja zauważyłem to na zawodach .Cel metalowy to Alfa czyli 5 punktów a metryczkę przed podpisaniem warto przeczytać (nie piszę tego z złośliwości)Każdemu zawodnikowi mówiłem za co dostał procedurę i czy się z nią zgadza .Przed zawodami był briefing tam warto pytać jeżeli czegoś się nie wie .

Awatar użytkownika
skoki
Posty: 148
Rejestracja: 2014-10-06 21:12

Re: 7 maja Zawody Dynamiczne

Post autor: skoki » 2017-05-15 21:00

Jarku, własnie po to jest forum i tematy do ogarnięcia i omówienia:) żeby spokojnie wyjaśniać wątpliwości i zadawać pytania i otrzymywać na nie odpowiedzi :)

Temat IPSC już miał się w klubie rozwijać, ale jakoś chyba umarł :( przynajmniej na forum.

Mam nadzieję, że coraz więcej kolegów się tym zainteresuje i coś się wykluje.

Awatar użytkownika
wodnikszuwarek
Posty: 174
Rejestracja: 2015-09-05 15:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: 7 maja Zawody Dynamiczne

Post autor: wodnikszuwarek » 2017-05-15 21:17

Temat sekcji IPSC umarł bo trudno prowadzić zajęcia z osobami nie mającymi własnej broni i ekwipunku .Kolejna sprawa to znajomość przepisów i zasad panujących w tym sporcie .Nikt z uczestniczących w zajęciach nawet nie przeczytał przepisów nie mówiąc o ich nauczeniu się .Strzelanie dynamiczne nie polega na napierdal...u w co sie tylko da ale na dobrym opanowaniu sztuki posługiwania sie bronią a przede wszystkim robienie tego bezpiecznie .

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3801
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: 7 maja Zawody Dynamiczne

Post autor: tommi » 2017-05-16 06:22

w tajemnicy powiem że kolejne zawody juz mają prawie regulamin, i nie bedzie to powielenie poprzednich zawodów
po prostu my też się uczymy. i sprawia nam to przyjemnośc.
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
mskrzynski
Posty: 11
Rejestracja: 2016-07-10 16:53
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: 7 maja Zawody Dynamiczne

Post autor: mskrzynski » 2017-05-16 09:10

Zawody były świetne, miałem styczność z dynamiką ale w samym pistolecie.
3gun inna bajka, emocje zajebiste i trzeba przyznać fakt... opanowanie, praktyka i procedury.
W moim osobistym odczuciu wyłapałem dużo rzeczy, które należało by poprawić i ćwiczyć na sucho na zbijakach.
Przykładowo szybkie doładowanie strzelby, zabezpieczanie broni przy zmianie stanowiska itd itd...

Szkoda że tego typu imprez jest tak mało, nie mniej pewnie bierze się to z faktu że na wszystko potrzeba czasu, ludzi i chęci.

Chętnie pomogę w następnych zawodach.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: 7 maja Zawody Dynamiczne

Post autor: TommyT » 2017-05-16 09:33

Super. Zgłoś się jak pojawią się anonse o nowych zawodach. A najlepiej monitorować sytuację pojawiając się od czasu do czasu w klubie. ;)

ODPOWIEDZ