Pytanie o szafę S1

o sprzęcie, broni i akcesoriach
Awatar użytkownika
Noigel
Posty: 154
Rejestracja: 2018-02-28 21:18

Pytanie o szafę S1

Post autor: Noigel » 2019-03-14 13:49

Cześć. Zamierzam kupić szafę s1. Jestem nastawiony na Stalpol Gun Guard 10 optic z przegrodą półkami i skarbczykiem. Wysoka 150cm szeroka 56cm głęboka 40 cm. Zamek hmmmm ciezko mysle nad elektronicznym ale koszty to ok 2200zl lub 1600 zamek zwykly. Chcialem zapytac czy to dobra szafa, na co ewentualnie zwrocic uwage? Wiem że szafę kupuje się jak największą ale nie wiem czy zapełnie ja w połowie i czy nie kupić tańszej i mniejszej.
Jakie Wy macie w domu szafy? Rozmiarowo i co byscie teraz kupili?

Awatar użytkownika
Bogdan
Posty: 919
Rejestracja: 2014-10-17 08:54

Re: Pytanie o szafę S1

Post autor: Bogdan » 2019-03-14 14:56

Na ile sztuk masz zezwolenie i jakie masz ochotę uprawiać konkurencje?

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Pytanie o szafę S1

Post autor: TommyT » 2019-03-14 15:55

Chyba każdy producent produkujący szafy S1 produkuje "dobre" szafy. W grę wchodzi (poza finansami oczywiście) wielkość i układ.
Układ - fajnie jeśli nie będzie "na stałe". Bo ośrodek naszych zainteresowań strzeleckich zmienia się z czasem.
No a z resztą musisz być uczciwy sam ze sobą - zacząć od tego o co zapytał Bogdan i zastanowić się, czy strzelanie Cię wciąga czy masz inne, może bardziej pasjonujące hobby.
Jeśli strzelanie jest na pierwszym miejscu - kup największą szafę jaką możesz zmieścić/na jaką Cię stać. Wcześniej czy później ją zapełnisz. Zobacz sobie ile zajmuje karton amunicji do strzelby czy konserwa amunicji. A tylko kupując duże ilości będziesz miał atrakcyjną cenę...

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: Pytanie o szafę S1

Post autor: adriankolodziej » 2019-03-14 15:56

Nie znam kogoś kto kupił za dużą szafę, ale znam wielu co kupili za małą. Gdy kupowałem chciałem kupić pistolet, karabin i strzelbę.

Rok później leżą w niej 3 pistolety i 4 karabiny, a arsenał się powiększa. Co chwilę znajdziesz okazje, którym trudno się oprzeć. Więc rozważam w tym roku kolejną szafę.

Pamiętaj, że połowę szafę stanowi amunicja, a połowę broń.

Zamek elektroniczny, czy na klucz? Masz dzieci, albo zamierzasz mieć? => Bierz elektroniczny inaczej będziesz wszędzie chodził z kluczem. Zresztą i tak będziesz chodził.

Skarbczyk? Opinie są podzielone. Nie każdy chce go mieć. Mam skarbczyk i przyznaję, że poza papierami nic w nim nie trzymam, a często skarbczyk przeszkadza.

Moja szafa jak przyjechała do domu:
https://scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5CDA171A

Koszt 2200 zł z dowozem. Kupiłem na exo. Exo jest od 5-7 kwietnia, więc będzie w czym wybierać. Najlepiej jechać w niedzielę przed zakończeniem i targować ceny.

Awatar użytkownika
MarcinŁ
Posty: 521
Rejestracja: 2016-12-14 16:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Pytanie o szafę S1

Post autor: MarcinŁ » 2019-03-14 18:20

Adrian ma na myśli ExpoShooting. Kupowaliśmy razem od SejfNet, co dało jeszcze lepsze rabaty dla każdego z nas. Mi udało się kupić wtedy taką szafę za 1800 zł z zamkiem elektronicznym! W pierwszy dzień targów zarezerwowałem ją, a odebrałem tuż przed końcem.
Dobrym pomysłem jest więc umówienie się na "grupowe zakupy". Polecam też pooglądać szafy na targach, bo pewnie będzie wystawiało się kilku producentów i można porównać ich wyroby.

Osobiście jestem przekonany, że nie ma lepszego rozwiązania niż zamek elektroniczny, którego jedyną wadą jest koszt zakupu. Wygoda, bezpieczeństwo i łatwość otwierania są nie do przebicia.
Z tego, co pamiętam masz "problem akceptacji żony" więc posiadanie skarbczyka może się okazać atutem, bo przecież jest to świetne miejsce na jej precjoza 8-)

Awatar użytkownika
kroll78
Posty: 55
Rejestracja: 2018-04-10 17:14

Re: Pytanie o szafę S1

Post autor: kroll78 » 2019-03-14 23:15

Ja się wybieram po szafę do sejfnetu dokładnie chcę tą
https://www.sejfnet.pl/mlb-standard/120 ... mki-em2020
teraz promocja bez vat.

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Pytanie o szafę S1

Post autor: tommi » 2019-03-15 07:07

Koledzy proszę pamiętajcie żeby powiadomić klub o zakupie pierwszej szt broni. Klub jest zobowiązany prowadzić taki rejestr oraz musi zawiadomic o tym fakcie raz w roku Policję.
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: Pytanie o szafę S1

Post autor: adriankolodziej » 2019-03-15 13:19

kroll78 pisze:Ja się wybieram po szafę do sejfnetu dokładnie chcę tą
https://www.sejfnet.pl/mlb-standard/120 ... mki-em2020
teraz promocja bez vat.
Włożysz do niej jakiś dłuższy karabin? Często skarbczyk przeszkadza.

Awatar użytkownika
Noigel
Posty: 154
Rejestracja: 2018-02-28 21:18

Re: Pytanie o szafę S1

Post autor: Noigel » 2019-03-15 19:54

Dzięki za odpowiedzi, cały czas rozważam opcje.
Kroll78 zwróć uwagę że możesz ją kotwić tylko przez podłogę i jak masz podłogówkę to może być mokro.
Obcy - tak żona ma problem i zastanawiam się nad zakupem jakiejś 35cm szerokości (ala BHP) bo i tak całej nie zapełnię (finanse).
Aktualnie szafa pod zamówienie to czekanie 2 miesiące a potrzebuje z lewymi drzwiami :(
Do zobaczenia na jutrzejszych zawodach

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: Pytanie o szafę S1

Post autor: adriankolodziej » 2019-03-15 21:54

Noigel pisze:Dzięki za odpowiedzi, cały czas rozważam opcje.
Kroll78 zwróć uwagę że możesz ją kotwić tylko przez podłogę i jak masz podłogówkę to może być mokro.
Obcy - tak żona ma problem i zastanawiam się nad zakupem jakiejś 35cm szerokości (ala BHP) bo i tak całej nie zapełnię (finanse).
Aktualnie szafa pod zamówienie to czekanie 2 miesiące a potrzebuje z lewymi drzwiami :(
Do zobaczenia na jutrzejszych zawodach
Nie musisz kotwić szafy :)

ODPOWIEDZ