"Nowy" samochód - leasing

wszystko co nie koniecznie dotyczy naszej społeczności
LukasK
Posty: 267
Rejestracja: 2017-03-08 10:43

"Nowy" samochód - leasing

Post autor: LukasK » 2018-12-10 00:07

Cześć,
jako że w klubie są osoby, która różne zawody wykonują, pracują w wielu miejscach, może trafią się osoby, które będą w stanie coś doradzić, podpowiedzieć czy podzielić się swoją opinią.

Niestety, lecz muszę rozejrzeć się za "nowym" autem. Szukam różnych informacji. Coś mi się już udało zebrać. Rozważam różne opcje i zbieram informacje. Może ktoś w tym siedzi i jest w stanie też nakierować.
Zarysuję dość mocno ogólnie sytuacje, bo sam nie wiem jeszcze w jakim kierunku iść i na co będę mógł sobie pozwolić (temat sukcesywnie zawężam i rozpoznaję).

Auta potrzebuję głównie do tras, z racji cięcia kosztów i obeznania chciałbym by autko miało LPG (dużo km robione przez najbliższy czas - kwestia czy diesel jak niektórzy mówią, skoro trasa? No można pomyśleć, jako że nie miałem z dieslem styczności to nie przekonany jestem jednak - jak również nie obeznany w tym). Tak więc wstępnie silnik benzynowy, 1.4-1.6 (jakieś Audi z tego co udało mi się zebrać informacje z 1.8 by musiało mieć do trasy). Instalacja do założenia w jakimś serwisie może być, więc nie musi być od razu.
Oglądam zarówno używane auta kilku letnie i nowe pod leasing. Może i warto brać np. takiego 10 latka, jeśli wiadomo że ten model auta jest na tyle ok, że wiek się nie liczy tutaj jakoś.

Finanse. No tak. Używka to jakieś powiedzmy 20 tys. wyjściowo (może do 25). Jeszcze nie wiem na ile bym uzbierał bo sprawa wyszła szybciej niż chciałem.
Nowe? Może i coś w przedziale 50-75 tys. Zależy od rat miesięcznych, opłat itp. Byłem pytać już w 2 salonach jak to wygląda, dowiedzieć się coś. Powiedzmy wstępnie koszt miesięczny biorąc auto na firmę to około 1 tysiak na takie auto + inne opłaty okresowe.

Prawdę mówiąc nie potrzebuję wypasionego auta, jednak przy nowym fajnie mieć już coś sensownego, a przy używanym znowu takie by robiąc dużo kilometrów była kilka "podstaw" w wyposażeniu sprzyjających jeździe (może oczywiste, ale np. obecnie klimy nie mam ;) ). Są bajery, które mi się podobają, przemawiają w nowych autach i często wersje takich aut dużo się nie różnią już, ale i bez tego jestem w stanie przeżyć.

Z tego co wiem, dowiedziałem się autka z grupy VW lubią po długim czasie być problematyczne i wymagać serwisu częściej. Japońskie niekoniecznie lubią się z gazem wszystkie, wiec trzeba brać konkretne modele i o ile słyną z braku awaryjności to jednak awarie są o wiele droższe już gdy wystąpią. W sumie wiele różnych informacji słyszałem, opinii nie wszystkie pamiętam lub dobrze, stąd pytanie co Wy polecacie rozpoznać ;).

Post mocno ogólny póki co, bo szukam różnych informacji - zarówno opinii, rekomendacji, wiedzy fachowców, użytkowników itp.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: "Nowy" samochód - leasing

Post autor: TommyT » 2018-12-10 00:26

Ja bym się zastanowił, czy jest sens pchać się w LPG.
Są ludzie którzy chwalą, jednak moje doświadczenia są słabe. Nie dosyć, że częstsze i droższe przeglądy, to pomimo dobrego producenta układu, montażu i serwisowania w "polecanym" punkcie, skończyło się na szybkiej konieczności wymiany uszczelki pod głowicą (to jakbyś zakładał w używanym, z przebiegiem, podobno tak się lubi dziać), problemach z zaworami, w dłuższym czasie silnik do wymiany (taniej wyszło niż remont).

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: "Nowy" samochód - leasing

Post autor: adriankolodziej » 2018-12-10 06:23

Więc Łukasz tak...

Nie bierz diesla. Polityka UE idzie w kierunku jego eliminacji. Niby możesz wjechać nowym dieslem do centrum miast, ale to kwestia czasu. Po drugie, naprawa tych samochodów jest droższa, niż benzynowych (a są pewne rzeczy, które po czasie musisz zrobić np. wymiana wtrysków itd).

Kwestia pojemności: dzisiejsze auta nie wytrzymają 0.5 mln km bez kapitalki. Dzisiaj pakuje się duże moce w małych pojemnościach. Więc jak dużo jeździsz lepszy jest leasing i zmiana auta co 3 lata.

Kolejna kwestia leasing, czy kredyt. Jak posiadasz firmę jedna i druga opcja jest opłacalna. Przy kredycie podobnie jak przy leasingu możesz amortyzować auto. Z tymże jesteś jego właścicielem od początku, a przy leasingu już nie. Leasing jest ok jeśli chcesz za 3 lata auto wymienić. Jak nie masz firmy nie ma sensu brać leasingu. Pamiętaj, że przy kredycie i leasingu musisz opłacić OC/AC, więc przy aucie, które jest warte z 70 tysięcy dolicz koszty AC na poziomie 3 tysięcy rocznie.

Branie nowego auta z salonu nie ma absolutnie żadnego sensu, chyba że bierzesz leasing i chcesz się go pozbyć. W pierwsze 3 lata auto traci najwięcej na wartości.

Jak już decydujesz się na nowe auto to weź pod uwagę fakt, że posiadanie bajerów to tylko problemy np. mam aystenta bezpieczeństwa, którego wyłączam po wejściu do auta. System start-stop jest ok, ale szybciej zużywa akumulator, który kosztuje 3 razy tyle co zwykły itd. Elektronika jest fajna jak Ci ją pokazują w salonie. Na codzień ją wyłączasz po wejściu do auta.

Za1 tys miesięcznie + opłaty możesz mieć auto o wartości około 35 tysięcy (kredyt na 4 lata). Licz się z prowizją dla banku i vatem.

Zarówno kredyt, jak i leasing to dobra rzecz. Z czego leasing jest lepszy jeśli posiadasz firmę i sporo jeździsz.

LukasK
Posty: 267
Rejestracja: 2017-03-08 10:43

Re: "Nowy" samochód - leasing

Post autor: LukasK » 2018-12-10 09:01

Dzięki za wstępne odpowiedzi. Wezmę to sobie pod uwagę już ;). Zapraszam do kolejnych :)
Jak już decydujesz się na nowe auto to weź pod uwagę fakt, że posiadanie bajerów to tylko problemy np. mam aystenta bezpieczeństwa, którego wyłączam po wejściu do auta.
Dlaczego to jest "problem" ;)? Chodzi tylko o jego wyłączenie, bo Cię wkurza jakoś czy coś innego?

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3801
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: "Nowy" samochód - leasing

Post autor: tommi » 2018-12-10 11:25

W najtańszych ( bo białych) mercedesach tak to już jest. W moim Galaxy tego nie trzeba za każdym razem wyłączać.
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: "Nowy" samochód - leasing

Post autor: TommyT » 2018-12-10 11:34


Lbo
Posty: 318
Rejestracja: 2015-11-25 20:54
Lokalizacja: Gliwice

Re: "Nowy" samochód - leasing

Post autor: Lbo » 2018-12-10 12:39

1. Nie wiem jakich gabarytów auta szukasz, ale z nowych do komfortowego pokonywania długich tras to raczej z Twojego górnego przedziału, tj. 75000 pln i więcej.
2. Jeżeli zdecydujesz się na "zawór wstydu", co moim zdaniem jest lepszą opcją niż samochód na gnojówkę to mogę podpytać co, gdzie i do jakiego auta - mój kolega jest "szychą" w gazowym biznesie :)

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: "Nowy" samochód - leasing

Post autor: adriankolodziej » 2018-12-10 13:35

tommi pisze:W najtańszych ( bo białych) mercedesach tak to już jest. W moim Galaxy tego nie trzeba za każdym razem wyłączać.
Nie ogarniasz, że TYLKO biały i czerwony kolor może Ci podarować Mikołaj.

Czerwony jest dla niegrzecznych dzieci...

A biały dla grzecznych...

Ja byłem grzeczny:

https://www.youtube.com/watch?v=kY1cIl5fOCA

A Ty niestety jesteś już za stary na prezenty, więc masz Galaxy :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: "Nowy" samochód - leasing

Post autor: adriankolodziej » 2018-12-10 13:38

LukasK pisze:Dzięki za wstępne odpowiedzi. Wezmę to sobie pod uwagę już ;). Zapraszam do kolejnych :)
Jak już decydujesz się na nowe auto to weź pod uwagę fakt, że posiadanie bajerów to tylko problemy np. mam aystenta bezpieczeństwa, którego wyłączam po wejściu do auta.
Dlaczego to jest "problem" ;)? Chodzi tylko o jego wyłączenie, bo Cię wkurza jakoś czy coś innego?
Asystent ostrzega przed szybkim zbliżaniem się do przeszkody, abyś miał czas na reakcję (gdybyś się zagapił).

Jak jadę autostradą to zawsze mijam tira z dużą prędkością. Więc to po prostu wkurwia :)

Tak samo masz z innymi asystentami (np. pasa, hamowania itd).

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3801
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: "Nowy" samochód - leasing

Post autor: tommi » 2018-12-10 15:00

Jak robiłem prawo jazdy w 91 roku to na pierwszym wykładzie najbardziej kobiety zainteresowany się manetka kierowunkowskazow. W którą stronę trzeba włączyć żeby migał prawy migacz. Taki asystent to ja rozumie
pozdrawiam Tommi

ODPOWIEDZ