jaki program do obróbki filmów amatorskich

wszystko co nie koniecznie dotyczy naszej społeczności
Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: jaki program do obróbki filmów amatorskich

Post autor: tommi » 2019-03-04 19:40

koleżanki i koledzy, szukam ekipy do nagrania 5-10 krótkich filmików (4-7 min) instruktażowo edukacyjnych
niestety to co ja stworzyłem zostało odrzucone prze Akademię Filmową i nie nadaje się do publikacji (co zresztą zaakceptowałem)
Mam kamerkę sony ale chyba nie nagrywa w hd, myślę jednak że dobra komórka chyba że ktoś ma dojście lub posiada kamerę dobrej klasy.

czy jest ktoś kto podejmie współpracę? szukam rzecz jasna pośród klubowiczów.
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 412
Rejestracja: 2016-02-10 09:18

Re: jaki program do obróbki filmów amatorskich

Post autor: AdamK » 2019-03-04 20:53

Rozwiń, proszę.

Kogo potrzebujesz? Aktorów? Narratora? Operatora?

Jaka jest wizja filmu?

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: jaki program do obróbki filmów amatorskich

Post autor: adriankolodziej » 2019-03-05 08:35

tommi pisze:koleżanki i koledzy, szukam ekipy do nagrania 5-10 krótkich filmików (4-7 min) instruktażowo edukacyjnych
niestety to co ja stworzyłem zostało odrzucone prze Akademię Filmową i nie nadaje się do publikacji (co zresztą zaakceptowałem)
Mam kamerkę sony ale chyba nie nagrywa w hd, myślę jednak że dobra komórka chyba że ktoś ma dojście lub posiada kamerę dobrej klasy.

czy jest ktoś kto podejmie współpracę? szukam rzecz jasna pośród klubowiczów.

Mam Sony A6500, który kręci nawet 4K itd. Aparat jest używany do kręcenia teledysków. Mam też mikrofon na klips wysokiej marki (nagrywa nawet po 100 m odejścia od kamery), czy mikrofon pojemnościowy. W ciemnych oświetleniach możemy zastosować lampy studyjne.

Wszystko zależy na kiedy to potrzebujesz.

Swoją drogą można nagrać trening dla początkujących, który przeprowadza Krzysiek Krajewski i dawać nowym nagrania zamiast fizycznego spotkania. O ile się Krzysiek zgodzi na taki film. Dzięki temu miałby mniej pracy.

Tak samo można nagrać film z bezpiecznego posługiwania się bronią na strzelnicy kulowej.

Mógłbym takie materiały wrzucić do siebie na serwer i każdy nowy miałby obowiązek się z nimi zapoznać :)

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: jaki program do obróbki filmów amatorskich

Post autor: tommi » 2019-03-05 08:45

Na ten post czekałem
pozdrawiam Tommi

LukasK
Posty: 267
Rejestracja: 2017-03-08 10:43

Re: jaki program do obróbki filmów amatorskich

Post autor: LukasK » 2019-03-05 16:46

adriankolodziej pisze: Swoją drogą można nagrać trening dla początkujących, który przeprowadza Krzysiek Krajewski i dawać nowym nagrania zamiast fizycznego spotkania. O ile się Krzysiek zgodzi na taki film. Dzięki temu miałby mniej pracy.

Tak samo można nagrać film z bezpiecznego posługiwania się bronią na strzelnicy kulowej.

Mógłbym takie materiały wrzucić do siebie na serwer i każdy nowy miałby obowiązek się z nimi zapoznać :)
Osobiście popieram wideo, ale czy to dobry wyznacznik na zastępstwo. Hmm.. Nie sądzę.
Można by wymagać jego przejrzenia wstępnie, by wtedy pociągnąć temat dalej (mam na myśli na żywo), korekty itp. ;) - można wyłapać osobę co ma zero wiedzy, a ta która obejrzała i na żywo zobaczy o co chodzi właśnie w tym wszystkim :)
lub po prostu w drugą stronę wideo niech jest uzupełnieniem tego co na żywo koledzy i koleżanki przekazują.

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: jaki program do obróbki filmów amatorskich

Post autor: adriankolodziej » 2019-03-05 17:01

Łukasz nie wiem jakie masz doświadczenie w e-learningu, ale ja z tego żyję. W ciągu ostatnich 10 lat nastąpiły tak duże zmiany na rynku, że się w głowie nie mieści. Dziś coraz więcej firm organizuje szkolenia online, bo są tańsze, a ludzie mogą sobie oglądać w drodze do pracy. Mam klienta co ma największą szkołę jazdy w Warszawie i teorię ogarniasz online. Nie ma już wykładowców.

Celem tych wstępnych kursów jest zapoznanie uczestników z podstawami bezpieczeństwa, oraz nauczenie obsługi broni. Ludzie mogą sobie przewijać nagrania i oglądać do oporu. Nikt nie nauczy się strzelać oglądając wideo. Nauka strzelectwa następuje przez praktykę, powtarzanie i eliminowanie błędów. To proces, który trwa przez lata. Ważne, aby nowi przed przyjściem na strzelnicę wiedzieli jak mają się zachować.

Do takiego treningu online można dorzucić pierwszą pomoc, tamowanie krwotoków, czy rozpoznawanie stanów nagłych.

A jeszcze mogę stworzyć prosty system, który daje każdej nowej osobie indywidualne hasło. Gdy udostępni hasło osobnie 3, albo wypisze się z klubu można mu odciąć dostęp. :twisted:

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: jaki program do obróbki filmów amatorskich

Post autor: tommi » 2019-03-05 17:03

adriankolodziej pisze: Swoją drogą można nagrać trening dla początkujących, który przeprowadza Krzysiek Krajewski i dawać nowym nagrania zamiast fizycznego spotania
Adrian nie można fizycznego kontaktu zastapic.
Krzysiek robi dobra robotę i film tego kierunku zastąpi.
Ale dobrze kombinujesz.
Chce nagrać zestaw filmów szkoleniowych, które każdy będzie mógł obejrzeć w zaciszu domowym celem utrwalenia lub przypomnienia potrzebnej wiedzy oglądanie filmików weszło ludziom w życie i sądzę że to do Rybnika pomysł żeby im taki sposób pozyskania wiedzy umożliwić.
Mam pomysł na kilka filmów. Może się jednak okazać że zapotrzebowanie będzie większe. Ale to pieśń przyszłości.
Pierwszy etap ma przedstawiać najważniejsze sprawy a zatem początki i najważniejsze bezpieczeństwo. Czyli BHP
Celowo nie zalecam takiego zadania bo najbardziej cenię prace klubowiczów i nie dlatego że jest tania. Tylko dlatego że aktorzy będą realnymi osobami.

Ps odpowiadając na pytania kuluarowe. Nie ,nie trzeba będzie się rozbierać i nie przewiduje śmiałych scen
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: jaki program do obróbki filmów amatorskich

Post autor: adriankolodziej » 2019-03-05 18:16

Jak coś ustalisz z aktorami, którzy nie chcą się rozbierać daj znać :) Ugadamy się i skręcimy jakiś film. Jak się wszystkim spodoba, będziemy rozwijać temat.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: jaki program do obróbki filmów amatorskich

Post autor: TommyT » 2019-03-05 18:20

tommi pisze:Nie ,nie trzeba będzie się rozbierać i nie przewiduje śmiałych scen
Właśnie położyłeś ciekawie zapowiadający się projekt ...

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: jaki program do obróbki filmów amatorskich

Post autor: tommi » 2019-03-05 20:02

Adrian żeby się film dobrze zaprezentował i jednoczesnie zachęcił innych aktorów to w pierwszym filmie wystąpię ja
pozdrawiam Tommi

ODPOWIEDZ