Projektor ledowy czy zwykły

wszystko co nie koniecznie dotyczy naszej społeczności
Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3799
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: tommi » 2019-02-22 09:13

Koledzy kto ma wiedzę na temat projektora/ rzutnika?
Widze że są ledowe i zwykle. Wiadomo różnią się źródłem światła. Z tego oczywiście widzę to tańsze są ledowe.
Warte uwagi czy lepiej doinwestować i kupić tradycyjny?
Kwestia używania sprzętu na szkolenia sporadyczne. Żadne setki tysiące godzin miesięcznie.
Odległość od ściany ok 3 metry
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: adriankolodziej » 2019-02-22 11:01

tommi pisze:Koledzy kto ma wiedzę na temat projektora/ rzutnika?
Widze że są ledowe i zwykle. Wiadomo różnią się źródłem światła. Z tego oczywiście widzę to tańsze są ledowe.
Warte uwagi czy lepiej doinwestować i kupić tradycyjny?
Kwestia używania sprzętu na szkolenia sporadyczne. Żadne setki tysiące godzin miesięcznie.
Odległość od ściany ok 3 metry
Mogę Ci taki zwykły do klubu przywieźć, zobaczysz jak świeci. Nie mam porównania z ledowymi, bo swój kupowałem jakieś 7 lat temu.

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3799
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: tommi » 2019-02-22 12:07

Super. Dzisiaj nie bo nie będzie takiej możliwości ale w przyszłym tygodniu z przyjemnością.
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: adriankolodziej » 2019-02-23 07:43

Tak sobie poczytałem o tych projektorach i dla nas będzie lepszy LED.

LED dużo gorzej wyświetla czerń, ale jest tańszy. Jeśli nie zależy nam na mocnym kontraście, LED będzie lepszym pomysłem.

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3799
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: tommi » 2019-02-23 08:44

czyli wczorajsza rozmowa wychowawcza przyniosła efekt

chcesz być pomocny:)
dzięki Adrian, tego potrzebowałem, zakładam że żywotność led`a jest większa niż halogenu
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
MarcinŁ
Posty: 521
Rejestracja: 2016-12-14 16:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: MarcinŁ » 2019-02-23 09:48

Ciekawa sprawa z tym wyświetlaniem czerni :ugeek:
Adrian, rozwiniesz temat?
tommi pisze:czyli wczorajsza rozmowa wychowawcza przyniosła efekt

chcesz być pomocny:)
dzięki Adrian, tego potrzebowałem, zakładam że żywotność led`a jest większa niż halogenu
Zakłada się, że żywotność LEDa przewyższa czas życia projektora.

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: adriankolodziej » 2019-02-23 10:32

W jednym i drugim przypadku żywotność lamp jest ograniczona. Koszt wymiany lampy ok. 10% wartości projektora. Lampa zdycha po około 3000h. Od pierwszego zapalenia lampy zaczyna się zużywać. Projektor led jest tańszy, więc taki zakup jest bardziej ekonomiczny.

Co do czerni.

Marcin idź do Media Ekspert i popatrz sobie na tani i drogi telewizor. Zobacz jak wyświetlają czarne kolory. W droższych telewizorach czarny jest bardziej czarny.

Awatar użytkownika
MarcinŁ
Posty: 521
Rejestracja: 2016-12-14 16:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: MarcinŁ » 2019-02-23 11:22

Mam OLEDa, więc wiem o co chodzi :mrgreen:

Czepiłem się "wyświetlania" ;) trochę niezręcznie to brzmi, gdyż prawdziwej czerni się właśnie nie wyświetla. Na tym polega przewaga OLED

Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 412
Rejestracja: 2016-02-10 09:18

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: AdamK » 2019-02-23 12:08

Miałem kiedyś rzutnik we własnym biurze, a także w kilku firmach. Wszystkie były halogenowe, a co za tym idzie - miały głośne wentylatory, co było niezwykle irytującym hałasem (ciągłe buczenie).

Po drugie - w małych pomieszczeniach rzutnik działał, jak grzejnik. Bardzo wydajny grzejnik. Po kilku godzinach nie dało się wysiedzieć.

Dlatego rzutnik sprzedałem. Więcej nie kupię - w tej cenie można mieć na ścianie 65-calowy telewizor.

Rozważcie to. Jeśli 65 cali będzie wystarczającym rozwiązaniem dla wielkości danego pomieszczenia - to uważam telewizor za lepsze rozwiązanie.

I zanim ktoś powie, że to za mały "ekran", to uwierzcie, że niekoniecznie. Skoro nie mówimy o auli uniwersytetu, to ekran o wymiarach ok 145 x 85 powinien być wystarczający do wyświetlania slajdów. Ja bym to sprawdził, bo rzutnik uważam za przeżytek.

Byłem ostatnio na kilku szkoleniach:
1) Rymski wyświetlał slajdy z projektora rzucającego obraz o szerokości ok 1m. Sala miała ok 10m długości. Moim zdaniem to był zbyt mały obraz.
2) Na jednym z moich zawodowych szkoleń obraz z projektora miał ok 3m, ale to było na auli dla ponad 100 osób.

Dlatego uważam, że obraz o szerokości 1,5m będzie wystarczający dla pomieszczenia o długości ok 7m (dobrze szacuję to pomieszczenie, które wczoraj widziałem na Prostej?).

Ma ktoś w domu 65-calowy telewizor? Może podłączy kompa, włączy jakiś slajd i sprawdzi z różnych odległości i różnych kątów?

darekj
Posty: 425
Rejestracja: 2016-08-10 21:21

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: darekj » 2019-02-23 15:06

Popieram Adama w kwestii telewizora, zawsze to też można wykorzystać gdzie indziej np. Na jakimś pokazie czy nawet na paruszowcu.

ODPOWIEDZ