Projektor ledowy czy zwykły

wszystko co nie koniecznie dotyczy naszej społeczności
reddccrew
Posty: 150
Rejestracja: 2018-10-17 21:27

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: reddccrew » 2019-02-23 17:20

Ja mam trochę większy i używam wraz z konsola. Powiem tak z racji wykonywania zawodu często obcuje z takim sprzętem. Rzutnik rzutnikiem niby fajny przenośny ale awaryjny i dość wymagający. Do pomieszczenia długości 10m nawet 15 metrów spokojnie 65 70 cali da radę. Co wiecej posłuży dużo dłużej dając dużo więcej możliwości niż rzutnik :-)

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: TommyT » 2019-02-23 17:31

W sumie TV z konsolą na pewno podniosłoby frekwencję obecności w klubie:)
Z drugiej strony rzutnik mógłby być ew. składnikiem systemu multimedialnej strzelnicy. Tylko wtedy zajmuje nam to pomieszczenie.
Jak to mawiają - jak się nie obrócisz, z tyłu d..a :)

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: tommi » 2019-02-23 17:38

Jak w demokrwcji może być dobrze jak jazdy z was mówi co innego:)
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: adriankolodziej » 2019-02-24 08:33

Obcy pisze:Mam OLEDa, więc wiem o co chodzi :mrgreen:

Czepiłem się "wyświetlania" ;) trochę niezręcznie to brzmi, gdyż prawdziwej czerni się właśnie nie wyświetla. Na tym polega przewaga OLED
Próbowałem to wyjaśnić na chłopski rozum :) Wiadomo, że czerni nie da się wyświetlić :)

Co do grzania się projektora. Zależy jaki masz projektor. Dobry projektor jest cichy i specjalnie się nie grzeje.

Swoją drogą pomysł z telewizorem jest dobry. Do nowych telewizorów można podłączyć USB, a nawet komputer. Nie mówię tutaj o zakupie telewizora z funkcją SMART TV, chyba że chcemy oglądać Netflixa. Wada? Łatwo o jego uszkodzenie, nie przeniesiesz go, a nawet można go przestrzelić (a to wbrew pozorom nie jest takie śmieszne i niemożliwe).

Jeśli chcemy stworzyć salę multimedialną w podobnej cenie do projektora może zakupić telewizor (nie mówię o jakimś markowym).

Z kolei jeśli sprzęt ma być mobilny najlepiej wybrać projektor.

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: tommi » 2019-02-24 09:16

i taka rozmowa mi się podoba
z założenia sprzęt ma być stacjonarny, wiec tv jest ciekawym pomysłem

wyjaśniając sytuacje ten temat to trochę pieśń przyszłości, jak niektóry wiedzą są pewne szanse na zamianę pomieszczeń klubowych celem stworzenia saly kameralno / wykładowej, zarząd zdecyduje czy sie w to ładujemy, jednak jesli juz to marzyło by mi się coś gdzie na codzień można wyświetlić filmiki z naszych wzmagań a w sytuacji tego wymagającej można wyświetlić materiał szkoleniowy, i chyba tv (bez smart) jest dobrym pomysłem.

nie zakańcza to jednak dyskusji,:)
pozdrawiam Tommi

wojti
Posty: 356
Rejestracja: 2016-02-10 23:08
Lokalizacja: Rybnik

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: wojti » 2019-02-25 14:55

Często mam do czynienia z projektorami.
projektor LED-tanie są nic nie warte (ilości lumenów nie oszukasz), a dobre są drogie i też ...szumią !! Bo mają po dwa coolery do chlodzenia ( matryca+LED oraz elektronika).
projektor "tradycyjny" - tak, jeśli jest oparty na lampach EPSONa. Rozwiązania HP i czy też Benq'u to porażka. Mam EPSONa ( zaprzyjaźniona firma- mogę pożyczyć) starego tak świat i działa wyśmienicie nawet przy mocnym słońcu i stosunkowo cichy.
TV - Jest OK, o ile mocne światło nie pada na ekran ;)
Mogę dokładnie zreferować w/w temat "na żywo" ;) bo mam z tym zagadnieniem kontakt prawie na co dzień ;)

Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 412
Rejestracja: 2016-02-10 09:18

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: AdamK » 2019-03-07 12:18

Od dzisiaj ciekawe promocje (do 13.07):

https://www.mediaexpert.pl/lp,kupuj-taniej

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: tommi » 2019-03-08 17:45

serdecznie dziękuję za link, w sobotę zamierzam się udać i zobaczyć na żywo co i jak.
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: tommi » 2019-03-11 19:41

przeprowadziłem konsultacje, zaoferowano mi różne ceny na różne produkty w różnych sklepach,
kupowanie rubina było proste, a teraz wybór że głowa boli, rózne marki , parametry, kolory, obrazy, jedynie funkcje chyba takie same, 4K, USB, smart lub android, hdmi, pilot bezprzewodowy

o ile media expert ma obniżki to zaproponowano mi wyższe ceny ale na tv sony bo 5300zł
ale w neonet zaproponowano mi 3000zł za tv LG ( w tym raban w postaci bonów na 250zł, który można spożytkować kupując wieszak za ok 200zł spełniający wymagania telewizora)

LG Telewizor LG 65UK6300 UHD
https://www.neonet.pl/producent/lg.html ... 2500-11999

nie jestem fanem sprzętu wiec chętnie posłucham Waszej opinii na ten temat

w neonet ważne, że LG daje dwa lata gwarancji na TV niezależnie czy jest kupiony na paragon czy fakturę, co jest bardzo ważne
są bowiem firmy, które sprzedają tv na firmę bez gwarancji i jest to prawnie dopuszczone
pozdrawiam Tommi

piotr.larysz
Posty: 21
Rejestracja: 2018-08-24 08:48

Re: Projektor ledowy czy zwykły

Post autor: piotr.larysz » 2019-03-12 20:44

Nie wydaje mi się, że jest sens przepłacać przy zakupie telewizora który ma służyć celom edukacyjnym czy po prostu zastąpić projektor. 65 cali to już nie tak mało, często obraz ze źle umieszczonego projektora ma mniejszą przekątną. Ten LG 65UK6300 UHD wydaje się bardzo rozsądny. Mogę polecić LG, sam mam LG 55UB850V UHD od prawie 4 lat i jest rewelacyjny.

ODPOWIEDZ