Pistolet pneumatyczny dla początkującego

kupię / szukam , wspólne zakupy
maciek
Posty: 10
Rejestracja: 2018-10-28 00:13

Re: Pistolet pneumatyczny dla początkującego

Post autor: maciek » 2018-12-07 11:29

adriankolodziej pisze:Na army bazar są 3 ogłoszenia.

A tutaj masz z okolic Bytomia
https://www.olx.pl/oferta/pistolet-matc ... b8e966cd4c
Oo, dzięki serdeczne!

maciek
Posty: 10
Rejestracja: 2018-10-28 00:13

Re: Pistolet pneumatyczny dla początkującego

Post autor: maciek » 2018-12-14 22:49

Mój Ci On! https://drive.google.com/open?id=1xU7FS ... xY8InNPlwz

Jeszcze ciepły z egun.de, FWB 80 w bardzo dobrej kondycji. Niemiec pod kocem trzymał, tylko do kościoła jeździł i podobno Deutsche Post do granicy gonił, bo się rozmyślił ;) Zdezorientowany nawet tarcze do karabinu dorzucił.

Serdecznie dziękuję wszystkim za rady, w szczególności Adrianowi, który poprowadził mnie prawie za rękę.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Pistolet pneumatyczny dla początkującego

Post autor: TommyT » 2018-12-14 23:00

No i gratulacje. Wyglądy na pięknie utrzymanego.
Zostaje ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć...

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: Pistolet pneumatyczny dla początkującego

Post autor: adriankolodziej » 2018-12-14 23:56

Zagadaj do Jacka, albo Krzyśka a Ci ustawią :) Z tego co pamiętam mój ustawiał Jacek :)

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Pistolet pneumatyczny dla początkującego

Post autor: TommyT » 2018-12-15 01:39

A co tu jest od ustawiania? !!! :shock: :o
Że niby przyrządy? Zacznij na pistolecie robić skupienie i uwierz mi sam sobie przeklikasz tak, żeby mieć to w okolicach dychy. Co najwyżej zgrubnie ustaw w czarnym.
Raczej od razu nie będziesz walił samych centralnych. Zawodnicy "uczą" się swoich sprzętów po kilka miesięcy (m.in. dlatego rzadko zmieniają sprzęt tuż przed sezonem).
Powtarzalnych chwyt, ale dopasowany do postawy-ew. korekta postawy, korekta chwytu.
Przez pierwsze kilka miesięcy, oprócz półki nie dotykałbym regulacji rękojeści o ile nie jest wyrąbana w kosmos.
To samo ze spustem - jedyne co, to dopasować mniej więcej, żeby punkt inicjacji strzału był wtedy gdy paliczek palca jest prostopadły to osi lufy.
I to też w przybliżeniu, bo się będzie zmieniać w zależności od zmian chwytu.
Na resztę - uwierz mi - przyjdzie pora. Zaczniesz "czuć" sprzęt i sam będziesz wiedział co Ci pasuje.


P.S. Pamiętajmy - nowy sprzęt nie strzela za nas samych "dych"

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: Pistolet pneumatyczny dla początkującego

Post autor: adriankolodziej » 2018-12-15 07:56

TommyT pisze:A co tu jest od ustawiania? !!! :shock: :o
Że niby przyrządy? Zacznij na pistolecie robić skupienie i uwierz mi sam sobie przeklikasz tak, żeby mieć to w okolicach dychy. Co najwyżej zgrubnie ustaw w czarnym.
Raczej od razu nie będziesz walił samych centralnych. Zawodnicy "uczą" się swoich sprzętów po kilka miesięcy (m.in. dlatego rzadko zmieniają sprzęt tuż przed sezonem).
Powtarzalnych chwyt, ale dopasowany do postawy-ew. korekta postawy, korekta chwytu.
Przez pierwsze kilka miesięcy, oprócz półki nie dotykałbym regulacji rękojeści o ile nie jest wyrąbana w kosmos.
To samo ze spustem - jedyne co, to dopasować mniej więcej, żeby punkt inicjacji strzału był wtedy gdy paliczek palca jest prostopadły to osi lufy.
I to też w przybliżeniu, bo się będzie zmieniać w zależności od zmian chwytu.
Na resztę - uwierz mi - przyjdzie pora. Zaczniesz "czuć" sprzęt i sam będziesz wiedział co Ci pasuje.


P.S. Pamiętajmy - nowy sprzęt nie strzela za nas samych "dych"
Trzeba sprawdzić czy pistolet jest ustawiony pod czarne. Plus, dobrze ustawić spust tak, aby można było wybrać luz przed oddaniem strzału. Tak są ustawione pneumatyki na egzaminie.

ODPOWIEDZ