Szukam karabinku/karabinu .22lr

o sprzęcie, broni i akcesoriach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Emancypat0r
Posty: 28
Rejestracja: 2021-02-18 12:35
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Szukam karabinku/karabinu .22lr

Post autor: Emancypat0r » 2023-04-30 15:27

Kupię ... (w sumie nawet nie wiem co)

O co chodzi - rozglądam się już od dłuższego czasu za jakimś karabinkiem na .22lr - głównie do treningu i pracy nad sobą, czasami na zawody.
Jako, że moje doświadczenie w tej kwestii jest znikome to szczerze nawet nie wiem za czym się rozglądać. Oczywiście w grę wchodzą nowe jak i starsze konstrukcje - po prostu chciałbym mieć coś co z jednej strony nie jest upierdliwe, a z drugiej jest na tyle proste, że sam sobie poradzę z ewentualnymi usterkami, albo jest na tyle nowe/popularne, że nadal są dostępne części zamienne. Nie musi być to też najwyższa półka, ba nawet średnia to podejrzewam, że na moje umiejętności będzie nawet zbyt wysoka.

Żeby też nie było, że w tym kierunku nie zrobiłem żadnego researchu wstępnie wybrałem Anschutz Achiever ST lub Walther Match, niemniej sugerowałem się tylko opiniami znalezionymi na zagranicznych formach (noi troszkę wyglądem), bo w "polskim" internecie oprócz kłótni co jest lepsze to żadnych konkretów nie znalazłem.

Czy znajdę tutaj jakąś miłą duszyczkę która mnie skieruje w jakąś stronę lub mnie "wyjaśni"?

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1742
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: Szukam karabinku/karabinu .22lr

Post autor: woytas » 2023-05-02 16:58

Jaki zakres cenowy Cię interesuje?
Od budżetu wszystko zależy.
Jeśli tanio i dobrze to szukaj Wostoka.

Awatar użytkownika
Emancypat0r
Posty: 28
Rejestracja: 2021-02-18 12:35
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Szukam karabinku/karabinu .22lr

Post autor: Emancypat0r » 2023-05-02 18:32

Nie mam za bardzo jak stwierdzić co oznacza tanio, tj jak na szybko patrzę to rozstrzał cenowy vostoka jest taki jak obecnie mój na tarczy :D
Od egzemplarzy za 1700 przez egzemplarze za 2500 po nawet ponad 3500zł.
Jak z częściami do niego? Da się coś załatwić czy raczej marzenia ściętej głowy?

Myślę, że w okolicach 4-4,5 byłbym w stanie w budżecie znaleźć.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Szukam karabinku/karabinu .22lr

Post autor: TommyT » 2023-05-02 21:30

Z tego co piszesz, chodzi Ci o karabinek matchowy.
W Polsce króluje vostok (CM2), cała reszta to import niemieckiego "złomu" (to dalej są bardzo dobre karabiny).
Z częściami do wszystkiego jest kłopot, ale też te konstrukcje nie wymagają dużo i raczej są bezawaryjne.
Jak nie wiesz co, to wyszukaj nie zajechanego vostoka.
Raczej długo będzie lepszy niż ty. Jak Cię wciągnie, to kupisz sobie coś pod siebie, z większą świadomością, a tego najwyżej sprzedasz i pewnie nie stracisz.
Nie ma na rynku takich konstrukcji (tanich, trwałych, z zacięciem do wyczynu), kluby już nie mają tyle sprzętów co kiedyś, więc na razie jak mawia klasyk ;) "wiencyj nie bedzie" :lol: .

szuwar
Posty: 64
Rejestracja: 2016-04-29 11:44

Re: Szukam karabinku/karabinu .22lr

Post autor: szuwar » 2023-05-02 23:04

Tomek napisał dokładnie to co ja miałem napisać.
Też kiedyś stałem przed podobnym dylematem i mam Vostoka.
Z tym że ja zapłaciłem 1200 zł 2 lata temu, więc widzisz jaka jest tendencja cen.
Minusy Vostoka:
- długi
- ciężki
- długo będzie lepszy ode mnie :D

Jak masz budżet 3-4 tys zł, to kup Vostoka, za resztę dokup sobie wiadra amunicji ewentualnie coś dodatkowego.

Awatar użytkownika
roniin
Posty: 28
Rejestracja: 2017-03-02 23:00
Lokalizacja: Knurów

Re: Szukam karabinku/karabinu .22lr

Post autor: roniin » 2023-05-03 22:09

Zobacz priv

ODPOWIEDZ