Petycja w sprawie dostępu do broni

ODPOWIEDZ
TomaszP
Posty: 56
Rejestracja: 2016-04-24 11:43

Petycja w sprawie dostępu do broni

Post autor: TomaszP » 2016-10-28 14:31

https://bip.mswia.gov.pl/bip/petycje/pe ... earch=2278

Świeży temat. Może coś z tego będzie ?

Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 412
Rejestracja: 2016-02-10 09:18

Re: Petycja w sprawie dostępu do broni

Post autor: AdamK » 2016-10-28 14:41

Błędów ortograficznych i językowych tyle, że mam wątpliwości, czy ktoś to potraktuje poważnie...

Edit: Policzyłem - w tym piśmie są 2 zdania, w których autor nie popełnił błędu. A "z powarzaniem" rządzi....

Awatar użytkownika
KrzysztofK
Posty: 180
Rejestracja: 2015-09-09 15:26
Lokalizacja: Rybnik

Re: Petycja w sprawie dostępu do broni

Post autor: KrzysztofK » 2016-10-28 15:28

Jakbym napisał na takim świstku do klienta to byłoby mi wstyd. Jak chcesz by traktowano Cię poważnie to szanuj osobę do której się zwracasz. A tutaj autor pisma uderza wysoko. Fe. Do śmieci. Pismo do poprawki. Ja się pod nim nie podpiszę.

TomaszP
Posty: 56
Rejestracja: 2016-04-24 11:43

Re: Petycja w sprawie dostępu do broni

Post autor: TomaszP » 2016-10-28 16:02

Pismo do poprawki.
Podoba mi się jak to rozwiązali Szwajcarzy:
http://kryzysowo.pl/szwajcaria-dostep-b ... ow-na-tak/

muchomorek
Posty: 8
Rejestracja: 2016-08-10 11:43
Lokalizacja: Rybnik

Re: Petycja w sprawie dostępu do broni

Post autor: muchomorek » 2016-10-30 14:58

A mi się to rozwiązanie szwajcarskie kompletnie nie podoba, mogą mieć broń ale nie mogą mieć naboi, nie mogą nosić ukrytej broni.
Uważam że obecne przepisy jakie są w Polsce są wystarczające i nie ma sensu przy tym manipulować bo możemy wyjść na tym gorzej niż szwajcarzy.
W Polsce jak ktoś chce mieć broń musi być strzelcem sportowym i dla mnie to jest ok, bo powoduje że po ulicy nie chodzą ludzie z bronią którzy nie umieją się nią posługiwać. Jedyne co bym w tym zmienił to to, żeby to nie policja decydowała o przyznaniu pozwolenia i jak ktoś już ma pozwolenie to żeby odebrać je mógł tylko wyrok sądowy.

robot
Posty: 19
Rejestracja: 2016-02-19 23:06

Re: Petycja w sprawie dostępu do broni

Post autor: robot » 2016-10-31 09:42

Hmm,
Policja nosi broń i jak pokazują przykłady nie potrafią się nią posługiwać.
Myśliwi, ostatni jeden zabił rowerzystę
kolekcjonerzy mogą przenosić broń.
A teraz trzymaj się krzesła. W Polsce można mieć broń bez pozwolenia. Ja wiem, że część braci strzeleckiej do nich się z pogarda odnosi, ale oni mogą kupić broń i mieć ją przy tyłku bez pozwolenia.

Obecna ustawa to bubel i dno prawne.
Do tego egzaminy traktowane są jako remedium na wszelkie patologie.

Dlaczego nie może być jak w teksasie, 20$ za sprawdzenie czy nie masz zabranego prawa do broni.
I po max 20 minutach wychodzisz z glockiem pod pachą.
Amunicja jest na dowód dla każdego do kupienia.
A u nas? czytając niektóre wpisy ludzie się cieszą, że WPA dało mi promesę ba 5 sztuk broni.
W kosztach pozwolenia masz szafę i pierwszy pistolet.

Co ciekawe:
1. Idziesz do klubu sportowego nikt nie sprawdza twojego zdrowia psychicznego.
2. Zdajesz patent, nikt nie sprawdza twojego zdrowia psychicznego.
Jeździsz na zawody, trenujesz i nikt nie wie czy nie jesteś czubem

Dopiero jak starasz się o pozwolenie masz psychologa.
Czyli przez 15 lat możesz mieć licencję bez pozwolenia i dopiero przy pozwoleniu Cie badają.

A powiedz mi jak byś się czuł, gdyby Ci powiedzieli chcesz prawo jazdy, zapisz się do PZM?

muchomorek
Posty: 8
Rejestracja: 2016-08-10 11:43
Lokalizacja: Rybnik

Re: Petycja w sprawie dostępu do broni

Post autor: muchomorek » 2016-10-31 13:48

Robot, ja to wszystko wiem. Wiem że można nosić broń czarnoprochową. W USA z dostępem do broni jest różnie, zależy od stanu. Jeszcze do niedawna w wielu stanach nie wolno było nosić załadowanej broni, w kilku nadal nie można. Moim zdaniem jednak naszym problemem nie jest obecnie UOBiA, ale zapędy KE w ograniczeniu dostępu do broni w całej UE. Co do przynależności do klubu to moim skromnym zdaniem nie jest to żaden problem, gdzieś musisz chodzić strzelać. Wynajęcie toru na komercyjne strzelnicy to ok. 40zł/h. Chyba sam rozumiesz że kluby są potrzebne, żeby ludzie mieli gdzie strzelać i od kogo się uczyć. Dla wielu ta ustawa jest zbyt restrykcyjna ale ona i tak pozwala na bardzo dużo. Przecież do niedawna dostanie nawet tych 5 promes było nie osiągalne dla wielu ludzi. Wiem zawsze może być lepiej ale gdzieś jest ta cienka granica po przekroczeniu której może powtórzyć się sytuacja z Australii.

ODPOWIEDZ