FEINWERKBAU FWB P80

o sprzęcie, broni i akcesoriach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Thorstein
Posty: 145
Rejestracja: 2016-11-16 00:13
Lokalizacja: Gliwice / Lubliniec

FEINWERKBAU FWB P80

Post autor: Thorstein » 2016-11-21 01:08

Cześć,

Z racji, że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym wszystkich serdecznie przywitać :) Jestem nowym członkiem klubu (dokładnie od wtorku) i podczas dwóch treningów na pneumatyku zauważyłem, że pistolet absolutnie nie jest moją mocna stroną. Koledzy poinstruowali mnie jakie ćwiczenia należny wykonywać aby wzmocnić mięśnie ręki i z czasem wyeliminować jej brak stabilności podczas celowania, jednakże chwiałbym sprawić sobie pistolet, którym mógłbym trenować np. u siebie w ogrodzie jeżeli z jakiś powodów nie dał bym rady pojawić się na strzelnicy. Na allegro pojawił się pistolet FEINWERKBAU FWB P80, który jak mi się wydaje jest podobny do tych jakich używamy podczas treningów i tutaj pojawia się pytanie - czy jego cena jest okazyjna? Pytam dlatego, że jestem zielony w temacie i nie chciałbym przepłacić chociaż z tego co zdążyłem się zorientować to ceny podobnych modeli w wersji PCP kosztują o wiele wiele więcej. Link do aukcji: http://allegro.pl/feinwerkbau-fwb-p80-i ... ml#thumb/6

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: FEINWERKBAU FWB P80

Post autor: tommi » 2016-11-21 07:57

to jest normalna cena za ten model,
a to jest dobry model, czy ten egzemplarz jest adekwatny to juz inna sprawa, wiecej na ten temat pewnie wypowie sie Tommyt, który te model zna dobrze

a ten model jest u nas w klubie oraz FWB 65, które są bliźniaczo podobne,
bardzo chwalimy te modele,
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: FEINWERKBAU FWB P80

Post autor: TommyT » 2016-11-21 09:20

Cześć,
sądząc po zdjęciach egzemplarz w b. dobrym stanie, chociaż nie bez ingerencji (co niczemu nie szkodzi).
Widać modyfikację rękojeści (wycinki na palce) oraz polerowanie kabłąka spustowego.
Ale jak widać jest to zrobione przez kogoś kto wiedział co robi.
Cena jak na razie na licytacji.
Jest to cena normalna - powiedzmy do 1300zł-1400zł.
FWB 80 jest konstrukcyjnie trochę inne niż FWB i w razie czego trzeba mieć to na uwadze kupując części, chociaż te najbardziej potrzebne do ewentualnego odświeżenia - uszczelki, odbojnik i sprężyna - są takie same w obu modelach.

szuwar
Posty: 64
Rejestracja: 2016-04-29 11:44

Re: FEINWERKBAU FWB P80

Post autor: szuwar » 2016-11-21 11:07

A ja napiszę Ci to co kiedyś kiedy byłem na tym etapie co Ty powiedział mi Tommy i inni bardziej doświadczeni ode mnie koledzy:
nie wydawaj na razie kasy, pojeździj na strzelnicę, postrzelaj i potem będziesz wiedział co kupić.
Kasę wydać jest łatwo, a za jakieś 2, 3 miesiące jak trochę ogarniesz się w temacie okaże się, że tak właściwie to chcesz coś całkiem innego, a kupiony pistolet będzie leżał i się kurzył.
Strzelanie w ogrodzie ma tylko jedną zaletę - masz go na miejscu, co wcale paradoksalnie może nie być zaletą.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: FEINWERKBAU FWB P80

Post autor: TommyT » 2016-11-21 16:27

@szuwar - pięknie zapamiętałeś, tylko jedna sprawa z tym wypróbowywaniem - tam chodziło o broń palną.
Bo to trzeba promesę, ze zmianami niezbyt wygodnie etc. Więc dobrze, żeby wybór był w miarę świadomy.
Pistolet pneumatyczny to trochę inna sprawa.
Jeśli kto chce bawić się w ogrodzie, to należy tylko pochwalić. Sprzęt owszem - ma znaczenie - ale generalnie można powiedzieć, że wszystkie sprzęty wyczynowe starszej generacji do treningu oraz późniejszych startów w zawodach będą OK (przy czym nie należy mylić tego sprzętu z puszkobijcami).
Dodatkowo FWB 65, 80 i 90 jako sprężynowce są tanie w eksploatacji (zakładając, że bebechy są OK), mają system antyodrzutowy etc.
Przy czym ze względu na większe obciążenia systemu, łatwiej tam się może coś zepsuć niż w pistoletach napędzanych powietrzem i CO2.
Przy czym mówimy tutaj o latach i setkach tysięcy strzałów.

Awatar użytkownika
Thorstein
Posty: 145
Rejestracja: 2016-11-16 00:13
Lokalizacja: Gliwice / Lubliniec

Re: FEINWERKBAU FWB P80

Post autor: Thorstein » 2016-11-21 17:09

Dziękuje za udzielone odpowiedzi. Prawdopodobnie spróbuje zalicytować tą sztukę o ile sprzedający mi odpisze, czy jeżeli po sprawdzeniu sprawności pistoletu przez kolegów z klubu (tutaj będę liczył na waszą pomoc :) ) okaże się, że jest z nim coś nie tak to zgodzi się na jego zwrot. Mam nadzieje, że będzie to rozsądny wybór na start nie tracąc przy tym dużej ilości pieniędzy, a zyskując miarodajne narzędzie do doskonalenia swoich umiejętności.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: FEINWERKBAU FWB P80

Post autor: TommyT » 2016-11-21 17:27

Jeśli sobie radzisz z językami, to spójrz na egun.de
Tam myślę, że kupisz około 200€

Awatar użytkownika
Thorstein
Posty: 145
Rejestracja: 2016-11-16 00:13
Lokalizacja: Gliwice / Lubliniec

Re: FEINWERKBAU FWB P80

Post autor: Thorstein » 2016-11-21 17:41

Fajna strona, będę miał ja na pewno w przyszłości na uwadze, ale z tego co widzę to tam też nie chcą tych pistoletów tanio sprzedawać, FWB 65 za prawie 250euro, a licytacja trwa nadal.

ODPOWIEDZ