Pneumatyk dla dziecka

o sprzęcie, broni i akcesoriach
ODPOWIEDZ
robot
Posty: 19
Rejestracja: 2016-02-19 23:06

Pneumatyk dla dziecka

Post autor: robot » 2017-03-28 07:36

Witajce,
Mój najstarszy (10 lat) chce iść w kierunku strzelania. (Jak to mówią dzięki Bogu za syna mogę sobie to znaczy jemu kupić wiatrówkę)
Parę razy już strzelał z pneumatyka i nakręcił się na strzelanie.

Co polecacie w budżecie tak około 400 zł
Znalazłem coś takiego?
http://www.bron-militaria.pl/index.php/ ... -4x20.html

Ktoś używał?
Ewentualnie coś w podobnym zakresie cenowy?

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Pneumatyk dla dziecka

Post autor: TommyT » 2017-03-28 08:08

Nie napisałeś czy krótka czy długa i do jakiego rodzaju strzelania. :)
QBetki generalnie mają niezłą opinię jako karabinki rekreacyjne.
Przy czym chyba lepiej będzie przerobić go na ładowanie z gaśnicy, bo w przeciwnym razie, każde strzelanie to 2 naboje CO2 (nie powinno się zostawiać z gazem),a przy intensywnym strzelaniu może to być problem.

robot
Posty: 19
Rejestracja: 2016-02-19 23:06

Re: Pneumatyk dla dziecka

Post autor: robot » 2017-03-28 08:18

Na początek myślałem o długiej.
Młody ma 10 lat i niech na razie strzela z pozycji leżącej lub z podpórki.
Do tego dwójka młodszych już też zaczyna biegać z "pitolami"
Ma być do rekreacji plus obycie się bronią, zgrywanie przyrządów celowniczych itp.

Jak się im spodoba to pewnie na coś lepszego się przerzucimy.

Na ile strzałów nabój CO2 wystarczy?
Warto iść w ten typ czy lepiej coś innego na razie kupić?

Robert

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Pneumatyk dla dziecka

Post autor: TommyT » 2017-03-28 10:21

Nie potrafię Ci odpowiedzieć na ile starczy,coś mi świta, że minimum ok 50 stabilnych - ale przy CO2 to zależy od temperatury na zewnątrz.
A skoro i tak nie możesz zostawić młodego bez nadzoru przy strzelaniu, zastanów się nad małą sprężyną.
Wiadomo - trzeba będzie naciągać co każdy strzał, ale chcesz - strzelasz - nie chcesz, to nie - serducho nie boli.
A i młody zanim sam "nabije broń" to trochę czasu minie :)
Jeśli tak, to zerknij na Iż-38 (używka), Slavia 630 lub 634, a jak masz więcej funduszy, to na HW-30.

Paweł Wilf
Posty: 15
Rejestracja: 2014-10-14 20:29
Lokalizacja: Tychy

Re: Pneumatyk dla dziecka

Post autor: Paweł Wilf » 2017-03-28 10:29

robot pisze:Znalazłem coś takiego?
http://www.bron-militaria.pl/index.php/ ... -4x20.html

Ktoś używał?
Ewentualnie coś w podobnym zakresie cenowy?
Jeśli chodzi o QB-tki dla młodzieży, to polecam dołożenie 200zł i kupno AR2079A, czyli odmiany match'owej QB-tki.
Za te 200zł dostajesz diopter (otwarte są w zestawie), lepszą osadę oraz fabryczną możliwość zasilania z butelek paintballowych.
Z tymi butlami koszt użytkowania to prawdziwe grosze. Oczywiście trzeba najpierw dokupić samą butelkę (używana 40-70zł) oraz przetoczkę z dużej butli CO2 (nowa 140-170zł). Można jeszcze dokupić mambę (110-160zł), żeby przełożyć butelkę pod kolbę bliżej ramienia. To odciąża lufę, więc pomaga młodzieży przy strzelaniu na stojąco.
Ja całość kupiłem 2 lata temu w Protarget w Sosnowcu. Ojciec i syn zadowoleni... od tego czasu zużycie ołowiu wzrosło 4-krotnie.

Obsługa, serwis i tuning QB-tek jest opisany bardzo dobrze na beżowym. Problemu z częściami, oringami, zestawami do tuningu też nie ma.
robot pisze:Na ile strzałów nabój CO2 wystarczy?
Około 35 strzałów dla około 8,5J energii. Dawkę gazu można regulować, maks energię jaką wyciśniesz z QB-tki (78, 79, AR2079A) bez tuningu to około 11J.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Pneumatyk dla dziecka

Post autor: TommyT » 2017-03-28 10:44

Paweł - bardzo fajna propozycja. A jak spust? Da się z tym do tarczy?

Paweł Wilf
Posty: 15
Rejestracja: 2014-10-14 20:29
Lokalizacja: Tychy

Re: Pneumatyk dla dziecka

Post autor: Paweł Wilf » 2017-03-28 14:21

Hmm, zastanawiam się co napisać. Nie chcę aż tak chwalić, żeby nie robić wrażenia, że jest to jakiś wyczynowy sprzęt o super hiper osiągach, mogący równać do Anschutza czy Walthera.
To po prostu bardzo tani i solidny wół roboczy, o dobrych parametrach, wystarczających do 98% zastosowań. Lufa nie jest czokowana, ale daje dobre skupienie na JSB Exact i JSB Exact Express, zaś na dystansach do 15m na tarczowym JSB Match.
Prosty, niezawodny, bezodrzutowy system CO2. Jedyne co się w nim może zepsuć to oringi (0,2-1,0zł za sztukę). Trzeba je wymieniać co parę miesięcy.

Spust standard. Dla mnie twardy, porównywalny z Haenel 312. Dla desperatów, na beżowym forum, są opisane metody jego przebudowy i ustawienia na pierd komara.

Do tarczy, do Kpn ? - Oczywiście można. Trzeba jednak włożyć dużo pracy żeby go wyważyć i dostosować pod młodzież. Co do wyników, to mogę tylko powiedzieć tyle, że mam lepsze wyniki z AR2079A niż z FWB 300 czy Haenel 312. Ale może dlatego, że to sprężynowce a ja zwykle strzelam Alfą na CO2.
Generalnie, u mnie na AR2079A siedzi luneta a celem są spinnerki i figurki. Na razie Kpn jest zbyt frustrujący dla początkującej młodzieży. A figurki można strzelać cały dzień i wieczór, nawet z latarką... od 7 do 40 metrów. Tutaj tata jest gorszy. Oj, dużo gorszy...

ODPOWIEDZ