Projekt ustawy z 3.08.2018

wszystko co nie koniecznie dotyczy naszej społeczności
Roland
Posty: 72
Rejestracja: 2018-03-24 11:21

Re: Projekt ustawy z 3.08.2018

Post autor: Roland » 2018-08-12 19:55

Szafe S1 to juz mam, bylem przygotowany na najgorsze - i dalej jestem - takze kupilem na wszelki wypadek... 8-) Tylko niech nie kombinuja dalej z tym CP, zaraz bedzie kolejna poprawka i nie wiadomo co tym razem wymysla. Niech dodaja jeszcze "wazny powod posiadania" a zdanie "karte broni wydaje ..." zamienia na "karte broni MOZE wydac ..." i juz bedzie praktycznie pelne pozwolenie i uznaniowosc na cos co jeszcze dzis mozna kupic na sam dowod osobisty.

Nie mam osobiscie problemu z ew. rejestracja tej broni - tylko zeby to bylo madrze rozwiazane. Tak jak teraz EKB - wypisujesz wniosek, wpisujesz rodzaj broni, numery seryjne i temat zamkniety. Jak bede musial faktycznie fizycznie zabrac moje zabawki do jakiegos laboratorium w celu oznakowania to ja dziekuje. Portfel mnie boli na sama mysl o tym.

Awatar użytkownika
Thorstein
Posty: 145
Rejestracja: 2016-11-16 00:13
Lokalizacja: Gliwice / Lubliniec

Re: Projekt ustawy z 3.08.2018

Post autor: Thorstein » 2018-08-12 20:49

Roland pisze: Jak bede musial faktycznie fizycznie zabrac moje zabawki do jakiegos laboratorium w celu oznakowania to ja dziekuje. Portfel mnie boli na sama mysl o tym.
Ciekawe jeszcze kto i jak znaczyć to będzie. Byle nie wyglądało to tak, że zatrudnią stażystę, dadzą mu młotek i wybijaki z poprzedniego ustroju i będzie tłuc jak mu wyjdzie :/

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1742
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: Projekt ustawy z 3.08.2018

Post autor: woytas » 2018-08-12 20:57

Ja mam dyplom ślusarza więc dogadamy się.

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Projekt ustawy z 3.08.2018

Post autor: tommi » 2018-08-13 06:30

Panowie łudzący się w temacie pomocy PZSS w nowej ubojce
https://www.pzss.org.pl/index.php/148-g ... -wroclawiu

jak widać, w tym art wyjaśniono iż PZSS jest zaniepokojone, oraz kilka resortów
wiec proszę się nie oszukiwać
pozdrawiam Tommi

Feyrathon
Posty: 56
Rejestracja: 2017-04-07 21:14

Re: Projekt ustawy z 3.08.2018

Post autor: Feyrathon » 2018-08-13 07:32

Ua, widzę że średnia wieku godna wszystkich organizacji zawierających w nazwie Polski Związek XXXX YYY ;)

O ironio, najwięcej o tej organizacji mówi ich witryna internetowa, która wyglada jak rodem wyjeta z końcówki lat 90 ;)

Anyłej - wydaje mi się że nadal kluby powinny sygnalizować problem do PZSS, mimo tego że najwyraźniej PZSS nie jest zainteresowany reprezentowaniem członków PZSS i jawnie kategoryzuje ich na tych lepszych i gorszych.

Co najsmieszniejsze - na ich stronach znajduje sie logo IPSC, które również ta ustawa zostanie zaorane. I to w momencie gdzie w ostatnim sprawozdaniu PZSS mocno się chwalił wyborem przewodniczacego sekcji IPSC ... :)

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Projekt ustawy z 3.08.2018

Post autor: tommi » 2018-08-13 16:11

proszę sobie wytłumaczyć w jakim poważaniu są sportowcy z naszej grupy, skoro wpłacamy po 50zł rocznie do PZSS, przemnażając to przez ilośc tych wpłacających daje pewną sumę. Moim zdaniem nie małą, tymczasem sprawa licencji co roku taka sama lub gorsza, czyżby nie można zatrudnić za ułamek tej sumy człowieka lub dwóch do tego?
a jednak tego się nie robi,

nie mam złudzeń, PZSS to nie partner w tej sprawie

Sądzę, że nasz protest powinien być stanowczy, cos na wzór związków zawodowych górniczych, tylko czy to jest realne?
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
Paweł Hajdus
Posty: 75
Rejestracja: 2014-10-02 16:22

Re: Projekt ustawy z 3.08.2018

Post autor: Paweł Hajdus » 2018-08-13 20:02

No jest się czym martwić..

Szykuje się powrót do PRL, w którym na całe szczęście nie było mi dane żyć.
Myśle, że zaprotestowanie, manifest poglądów w Warszawie to zdecydowanie dobry pomysł.

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: Projekt ustawy z 3.08.2018

Post autor: adriankolodziej » 2018-08-14 07:35

Po pierwsze, gdy piszesz wniosek o wydania pozwolenia na broń warto wpisać czarnoprochowca. Przykładowo, my mamy pozwolenie na broń czarnoprochową. Gdy ustawa wejdzie w życie wrzucę mój rewolwer na promesę kolekcjonerską. Będę miał spokój na lata. Zresztą mówiłem w zeszłym roku, że PiS weźmie się za czarnoprochowce.

Czy protest ma sens? Oczywiście. Ludzie posiadający kryptowaluty poszli na Warszawę (a było ich mało) i udało się uzyskać takie zapisy na jakich nam zależało. Pamiętajcie, że wystarczy powiadomić telewizję, aby PiS srało po gaciach. W końcu nie chcą mieć kolejnych protestów pod sejmem.

Ewentualnie każdy posiadacz broni powinien wysłać pismo do sejmu. Jak dostaną 200 tys listów, to może oczy im się oświecą.

Roland
Posty: 72
Rejestracja: 2018-03-24 11:21

Re: Projekt ustawy z 3.08.2018

Post autor: Roland » 2018-08-14 12:00

adriankolodziej pisze:Po pierwsze, gdy piszesz wniosek o wydania pozwolenia na broń warto wpisać czarnoprochowca. Przykładowo, my mamy pozwolenie na broń czarnoprochową. Gdy ustawa wejdzie w życie wrzucę mój rewolwer na promesę kolekcjonerską. Będę miał spokój na lata. Zresztą mówiłem w zeszłym roku, że PiS weźmie się za czarnoprochowce.

Czy protest ma sens? Oczywiście. Ludzie posiadający kryptowaluty poszli na Warszawę (a było ich mało) i udało się uzyskać takie zapisy na jakich nam zależało. Pamiętajcie, że wystarczy powiadomić telewizję, aby PiS srało po gaciach. W końcu nie chcą mieć kolejnych protestów pod sejmem.

Ewentualnie każdy posiadacz broni powinien wysłać pismo do sejmu. Jak dostaną 200 tys listów, to może oczy im się oświecą.
A nie szkoda ci promesy na rewolwer kapiszonowy? Ja lubie CP - ale powiem szczerze - mi by bylo szkoda w sytuacji w ktorej moge sobie kupic powiedzmy - Colt Single Action Army albo Smith & Wesson .44 Russian - na amunicje scalona czarnoprochowa. Bo to o czarnoprochowce na scalona pewnie chodzi w wersji "pozwoleniowej".

To UE w pierwszej kolejnosci wziela sie za CP, juz bylo 2 lata temu wiadomo ze ida zmiany. W jednej wersji wszystkie rewolwery CP mialy wyladowac w Kat.B. Ciekawe jest, ze w aktulnaej wersji dyrektywy wycofano sie z tych pomyslow, a nawet z rejestracji CP. To tutaj rzad aktualnie proboje byc bardziej swiety od papieza i wprowadza wiecej niz musi. We Francji i we Wloszech jest bodajze calkiem podobne prawo jak chodzi o CP co w Polsce - i z tego co czytalem oni nie planuja zmieniac nic - bo nie musza. Informacje jednak nie sprawdzone i zrodel tez nie mam.

Lbo
Posty: 318
Rejestracja: 2015-11-25 20:54
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt ustawy z 3.08.2018

Post autor: Lbo » 2018-08-14 12:12

Z ciekawości zapytam. Zbliżają się zawody o puchar Dyrektora ZW LOK. Czy wiadomo jakie jest stanowisko LOKu oraz Dyrektora ZW odnośnie przecieków z ministerstwa? Może się mylę, ale LOK powinien brać czynny udział przynajmniej w konsultacjach społecznych. O ile raczej nie można liczyć na PZSS to być może LOK będzie miał jakąś chęć? Przypuszczam, że jasne stanowisko takiej organizacji odbiło by się echem gdzieś w mediach i być może miało wpływ na "wiejską".

ODPOWIEDZ