Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Wszelkie pytania dotyczące dokumentów, klubu, członkostwa.
Adriano
Posty: 34
Rejestracja: 2022-03-23 08:48

Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: Adriano » 2023-02-02 20:14

Witam,
zabieram się za pisanie wniosku o wydanie pozwolenia na broń do WPA w związku z czym mam pytanie, czy mamy w klubie jakiś wzór lub poradnik jak napisać go dobrze, tak aby złożyć go poprawnie zarówno na pozwolenie do celów sportowych, kolekcjonerskich oraz na dopuszczenie? Przejrzałem forum oraz stronę klubową ale niczego takiego nie znalazłem, a podczas ostatniego eventu WOŚP 2023, bodajże Krzysiek i Wojtek wspominali, że takowy wzór w klubie mamy.

Awatar użytkownika
skoti
Posty: 18
Rejestracja: 2021-09-25 00:06
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: skoti » 2023-02-02 23:33

Ja trochę zmodyfikowałem wzór ze strony braterstwa , ilości broni dla WPA Katowice . Dokumenty które miałem w wersji elektronicznej nagrałem na CD oraz wydrukowałem , dołożyłem do tego zaświadczenie z klubu i orzeczenia lekarskie które miałem tylko na kartce . Wszystko wysłane poleconym .



Na forum braterstwa jest watek o WPA Katowice , wpisz w google "WPA Katowice" - trzeci wynik . Tam jest chyba wszystko rozkminione po parę razy .

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1744
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: woytas » 2023-02-03 00:22

Zobaczymy czy puszcza na 20 sztuk kolekcjonerki

pg94
Posty: 105
Rejestracja: 2021-09-21 20:16

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: pg94 » 2023-02-03 00:58

woytas pisze:
2023-02-03 00:22
Zobaczymy czy puszcza na 20 sztuk kolekcjonerki
Niech ktoś odważny napisze wniosek o 200 sztuk. Ciekawe czy zadzwonią, żeby napisać wniosek jeszcze raz czy od razu zakwestionują badania psychiatryczne :D
A tak na poważnie to imho chyba nie opłacać się kopać z koniem próbując wyhaczyć chociażby jedną sztukę więcej. W razie czego zawsze można rozszerzyć, po za tym ile ludzi ma większe potrzeby niż te 16 sztuk łącznie?

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1744
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: woytas » 2023-02-03 01:20

Z rozszerzeniem kolekcjonerki jest problem. Ze sportowym nie - przerabiałem i mam 15 sztuk
Spróbujemy powalczyć - najwyżej dostane te marne 10 sztuk. Mam czas i chęci do walki :)

_Krzysztof_91_
Posty: 10
Rejestracja: 2020-04-30 13:27

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: _Krzysztof_91_ » 2023-02-03 11:02

W tym wniosku jest błąd który skutkuje wymiana korespondencji z WPA. Odnośnie dopuszczenia, wnioskujesz o dopuszczenie na podstawie art.30 ust 1,1a UoBiA a nie pkt.1

Adriano
Posty: 34
Rejestracja: 2022-03-23 08:48

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: Adriano » 2023-02-03 12:23

Dziękuję za informacje. Wniosek przykładowy na stronie braterstwa rzeczywiście jest dosyć klarowny. Co do ilości o które wnioskujemy to rozumiem, że dla WPA Katowice - 6 sztuk na sport i 10 sztuk na kolekcję to są liczby które nie powinny sprawiać problemów, tak?

_Krzysztof_91_
Posty: 10
Rejestracja: 2020-04-30 13:27

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: _Krzysztof_91_ » 2023-02-03 12:32

Też tak słyszałem. Wpisałem 10 i 6 dostanę decyzję to dam znać.

Mirox
Posty: 32
Rejestracja: 2015-04-05 21:25

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: Mirox » 2023-02-03 19:54

Potwierdzam, kolega dostał decyzję kilka dni temu na 6+10 bez problemów. Postępowanie dokładnie miesiąc.

Awatar użytkownika
John Doe
Posty: 175
Rejestracja: 2016-09-20 17:45
Lokalizacja: OK

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: John Doe » 2023-02-03 21:53

W sumie to nie podpuszczam ale skoro pozwolenia na broń palną sportową,broń sportową do celów kolekcjonerskich i dopuszczenie to trzy osobne decyzje, trzy odrębne postępowania to może warto pokusić się o inne rozegranie tematu?
Jeśli ktoś ma żyłkę hazardzisty, lubi walkę z wiatraka...eeee znaczy się z systemem :lol:
Skoro WPA Katowice robi problemy z rozszerzaniem tzw "kolekcjonerki" to może warto od razu zawnioskować o więcej sztuk w tym pozwoleniu? W pozwoleniu na broń sportową wystąpić o standardową dla tego WPA ilość (6),niech to się toczy swoim tempem. A w "kolekcjonerce" walnąć od razu 15 czy 20,tam się bawić w wymianę pism i finalnie w odwołanie do KGP (z tego co mi wiadomo najczęściej kończące się pomyślnie).
Wtedy teoretycznie można już kupić pierwsze 6 jednostek i spokojnie czekać na rozwój wydarzeń w kwestii decyzji odnośnie pozwolenia kolekcjonerskiego.
Oczywiście w takim wypadku zalecam kontakty z WPA tylko na piśmie, ew via epuap.

Proponuję też mieć na uwadze :

-w kwestii stosowania i interpretacji prawa, wymagań urzędowych przez różne WPA w Polsce panuje swoiste "rozbicie dzielnicowe"
-jeśli strzelectwo i broń kogoś mocno wciągnie to promes nigdy za mało, podobnie jak z szafą S1- raczej zawsze jest za mała niż za duża :lol: Sam myślałem że 12 sztuk to ponad moje możliwości i marzenia :lol:
-WPA ze wschodniej części kraju dają na start 15 sztuk sportowej i do 30 kolekcjonerskiej :shock:
-rozszerzenie jest decyzją mocno uznaniową, niektóre WPA wymagają jakichś absurdalnych kwitków w postaci biletów z wystaw, dyplomów i podziękowań od muzeów etc
-warto w przemyślany sposób posługiwać się dobrymi wzorami pism, ten z Braterstwa jest w miarę uniwersalny.
-panuje opinia że WPA Katowice to inny stan umysłu, gorzej jest tylko w WPA Opole (6+6) :lol:

Oczywiście autor posta nie odpowiada za skutki uboczne zastosowania się do przemyśleń w nim zawartych :lol:
szkoda że Mumin ma już procedurę za sobą, takiego pretendenta nam tutaj trzeba :twisted:

ODPOWIEDZ