Mossberg MMR - produkcja 2023 - ku przestrodze

o sprzęcie, broni i akcesoriach
Awatar użytkownika
Thorstein
Posty: 145
Rejestracja: 2016-11-16 00:13
Lokalizacja: Gliwice / Lubliniec

Re: Mossberg MMR - produkcja 2023 - ku przestrodze

Post autor: Thorstein » 2023-10-04 16:25

Mateusz S. pisze:
2023-10-03 11:05
Z tym zmianami sprężynek to też różnie bywa. Mnie w sklepie również namówiła na wymianę sprężyn spustu na "żółte JP". Spust faktycznie chodził lekko, ale nie za bardzo chciał zbijać spłonki 😐 Telefon do sklepu + artykuły na forach pokazały, że nie jest to odosobniony przypadek. Sugestia: powrót do oryginalnej sprężyny kurka. Faktycznie pomogło (tzn. zbija spłonki) ale spust wyraźnie twardszy. Widać nie można mieć wszystkiego (albo przynajmniej nie w budżetowych rozwiązaniach) 😉
Używam tych sprężyn z sukcesem od wielu lat. Cały bajer polega na tym, że po wymianie sprężyn należy przyciąć część młotka. Wpisz sobie w google "Bobbed Hammer AR15" i znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Awatar użytkownika
szopa-michal@tlen.pl
Posty: 125
Rejestracja: 2022-07-27 13:54

Re: Mossberg MMR - produkcja 2023 - ku przestrodze

Post autor: szopa-michal@tlen.pl » 2023-10-10 10:22

Karabinek idzie do zwrotu, otrzymam zwrot pieniędzy. Nie będzie już wymiany.

Info od importera:
"Bardzo nam przykro z powodu Pana problemów z karabinami marki Mossberg zarówno przy pierwszym i przy ponownym zakupie, z związku z tym nie nalegamy na zamianę karabinu na kolejny nowy egzemplarz i zwrócimy Panu koszt ostatniego zakupu. Jest to bardzo nietypowe, ponieważ broń marki Mossberg, w szczególności broń śrutowa jest znana z niezawodności, ale linia karabinów kulowych MMR Carbine miała ostatnio problemy techniczne, które nie mogą być akceptowane przez nas jako dystrybutora. Szczegółowy raport z usterek stwierdzonych przez Pana został sporządzony i wysłany do firmy Mossberg, która na ten wniosek ma zająć się tą sprawą i udoskonalić kontrolę jakości."

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1742
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: Mossberg MMR - produkcja 2023 - ku przestrodze

Post autor: woytas » 2023-10-10 15:22

Jakaż piękna korpomowa :)
Grunt, że kasa zwrócona bez pojedynków z dystrybutorem. I tu ukłon w jego stronę.

LukasK
Posty: 267
Rejestracja: 2017-03-08 10:43

Re: Mossberg MMR - produkcja 2023 - ku przestrodze

Post autor: LukasK » 2023-10-10 18:17

szopa-michal@tlen.pl pisze:
2023-10-10 10:22
Karabinek idzie do zwrotu, otrzymam zwrot pieniędzy. Nie będzie już wymiany.

Info od importera:
"Bardzo nam przykro z powodu Pana problemów z karabinami marki Mossberg zarówno przy pierwszym i przy ponownym zakupie, z związku z tym nie nalegamy na zamianę karabinu na kolejny nowy egzemplarz i zwrócimy Panu koszt ostatniego zakupu. Jest to bardzo nietypowe, ponieważ broń marki Mossberg, w szczególności broń śrutowa jest znana z niezawodności, ale linia karabinów kulowych MMR Carbine miała ostatnio problemy techniczne, które nie mogą być akceptowane przez nas jako dystrybutora. Szczegółowy raport z usterek stwierdzonych przez Pana został sporządzony i wysłany do firmy Mossberg, która na ten wniosek ma zająć się tą sprawą i udoskonalić kontrolę jakości."
Grubo. Czyżby chcieli ściąć na czymś koszty i takie jaja wyszły, że piszą o szerszej weryfikacji? A może to tylko lanie wody. Na pewno trzeba się przyjrzeć karabinkowi przez najbliższy czas, gdyby ktoś go kupował.

Awatar użytkownika
kirs
Posty: 1179
Rejestracja: 2014-10-01 11:25

Re: Mossberg MMR - produkcja 2023 - ku przestrodze

Post autor: kirs » 2023-10-10 21:11

SOG AR-15 14,5" - ciekawa opcja za mniej niż 5000 zł,
+ za punk zaczepu zawieszenia przy chwycie
+ za obustronny bezpiecznik
+ za powiększoną i dwustronną wajche przeładowania
- za skok gwintu 1: (dla mnie to minus bo jestem Januszem)

https://rparms.pl/karabinki-samopowtarz ... 14-5-.html

recka:
-= si vis pacem, para bellum =-

Awatar użytkownika
szopa-michal@tlen.pl
Posty: 125
Rejestracja: 2022-07-27 13:54

Re: Mossberg MMR - produkcja 2023 - ku przestrodze

Post autor: szopa-michal@tlen.pl » 2023-10-13 22:59

SoG’a właśnie nie chcę ze względu na gwint. W testach na 55 gr wypada wybitnie niecelnie. Miałem go w reku w wersji FDE, natomiast FDE to nie cerakote a powłoka polimerowa - nie wiem też jak z trwałością. Jako Janusz szukałem czegoś w 16” ze skokiem 1:8 lub 1:9. Zastanawiam się obecnie nad DB15 BGSFDE. Zawiedziony jestem tym Mossbergiem bo szalenie mi się podobał i spełniał wszystkie parametry, do tego cena korzystna i przyrządy (bardzo fajne przyrządy) w zestawie. No ale cóż.

Awatar użytkownika
kirs
Posty: 1179
Rejestracja: 2014-10-01 11:25

Re: Mossberg MMR - produkcja 2023 - ku przestrodze

Post autor: kirs » 2023-10-16 08:27

szopa-michal@tlen.pl pisze:
2023-10-13 22:59
SoG’a właśnie nie chcę ze względu na gwint. W testach na 55 gr wypada wybitnie niecelnie. Miałem go w reku w wersji FDE, natomiast FDE to nie cerakote a powłoka polimerowa - nie wiem też jak z trwałością. Jako Janusz szukałem czegoś w 16” ze skokiem 1:8 lub 1:9. Zastanawiam się obecnie nad DB15 BGSFDE. Zawiedziony jestem tym Mossbergiem bo szalenie mi się podobał i spełniał wszystkie parametry, do tego cena korzystna i przyrządy (bardzo fajne przyrządy) w zestawie. No ale cóż.
można kupić w wersji czarne, ale z gwintem faktycznie, kiszka
-= si vis pacem, para bellum =-

szuwar
Posty: 64
Rejestracja: 2016-04-29 11:44

Re: Mossberg MMR - produkcja 2023 - ku przestrodze

Post autor: szuwar » 2023-10-16 09:45

[/quote]

Grubo. Czyżby chcieli ściąć na czymś koszty i takie jaja wyszły, że piszą o szerszej weryfikacji? A może to tylko lanie wody. Na pewno trzeba się przyjrzeć karabinkowi przez najbliższy czas, gdyby ktoś go kupował.
[/quote]

Ja mam MMR ale kupionego jakieś 2 lata temu. Przebieg nie jest jakiś kosmiczny, ale problemów opisywanych przez Michała nie stwierdziłem.

ODPOWIEDZ