Newsletter

Dział techniczny
Awatar użytkownika
Bogdan
Posty: 919
Rejestracja: 2014-10-17 08:54

Re: Newsletter

Post autor: Bogdan » 2015-04-21 21:53

Panowie sprawa jest banalna, jak wam się sms-y nie podobają to się nie zapisujecie albo wypisujecie. Nie wiem kto powiedział, że będą nieproszone wiadomości (Ja na pewno nie) Rodzaj wiadomości, ich treść i częstotliwość to oczywiście sprawa osoby trzymającej palec na guziku, nie wyobrażam sobie żeby to był jakiś spam. No i ignorujecie główny argument, że komórka rządzi, więc wybór kanału narzuca się sam. Krytyka bo nie lubię, wydaje mi się przesadą w malkontenctwie, bo wylewamy dziecko z kąpielą.
Jeżeli chodzi o książkę to obawiam się, że jest to metoda zbyt analogowa. Mam przynajmniej dwa pomysły wspomagające.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Newsletter

Post autor: TommyT » 2015-04-21 22:32

Bogdan,
tak samo nikt nie powiedział, że nie należy takiej formy powiadamiania stosować. :)
Ale zostało powiedziane, że klubowicze powinni wyrazić zgodę na coś takiego - patrz np. zapisać się.
Tommi jakieś kroki w tym kierunku przedwsięwziął.
Tak, zgoda - książka może być mało dostępna.
Można wysłać maile i zapytać: "czy chcesz otrzymywać informacje klubowe na A)maila B) telefon-SMSem"
Ewentualnie raz rozesłać SMSy z takim samym pytaniem i skrzętnie rejestrować odpowiedzi.
Przedtem należałoby krótko ustalić (3mający kasę) czy:
A) idziemy w system powiadomiania proponowany przez T.K. (Tomek musiałby naświetlić ile nas taka przyjemność będzie kosztować)
B) inwestujemy w komórkę (np. na kartę), ew samą kartę do obsługi ww. wiadomości

Myślę Bogdan, że jak chcesz się za to zabrać, to najlepiej skoordynować zadania z Tommim.

Awatar użytkownika
Bogdan
Posty: 919
Rejestracja: 2014-10-17 08:54

Re: Newsletter

Post autor: Bogdan » 2015-04-22 06:39

Dzięki, jak tak gadasz to lubię. Zresztą bez badania trudno określić który kanał (mail czy sms, a może oba jednocześnie) jest skuteczniejszy. Najlepiej oto zapytać zbierając zgody i potem zdecydować.

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Newsletter

Post autor: tommi » 2015-04-22 06:49

Skoro zostałem wywołany do tablicy to juz pisze o co chodzi.
Pierwsza sprawa to baza adresów email jest juz gotowa i parę razy była wykożystana np do przekazania informacji o zabraniu zarządu.
Jest ok 20 szt adresów nieaktualnych i to nalezy sprawdzić, miał się tym zająć Maciek. Lista cały czas aktualizowana o nowo zapisanych cżłonków
Pytanie czy te podane lata temu sa aktualne?

Druga sprawa to książka, jaką wyłożyłem w sekretariacie zawodów, gdzie proponuję podać swój nr tel w momencie gdy zawodnik chce otrzymywać informacje na temat zawodów, kilka osób było zapisanych po dwóch rundach kżr, przyznaje że nie sprawdziłem jeszcze ilu się dopisało po II rundzie ŚLŚ

Ustawa o informacjach droga email i sms zmieniała sie z poczatkiem tego roku i trzeba to robić zgodnie z jej treścią, żeby nie popaść w konflikt z prawem.

Trzeba rozeznac co lepsze dla nas i łatwiejsze do realizowania, jedni chcę email jedni sms.
Pełna demokracja.
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
Bogdan
Posty: 919
Rejestracja: 2014-10-17 08:54

Re: Newsletter

Post autor: Bogdan » 2015-04-22 10:28

Tommi
Co znaczy trzeba zbadać? Proponuje przejść do konkretnych działań.
1. Weryfikacja niepewnych telefonów. (Kiedy mam przyjść do klubu i pomóc?)
2. Zakładka na stronie klubu dotycząca zgody na przesyłanie członkowi klubu newsów. np. taka jak ta:
http://www.ks-skaut.pl/system-sms
2.1 wysłanie maili i sms (tych które mamy) z propozycją założenia kukuruźnika i gotowym formularzem zgody do odesłania. (O ile nic się nie zmieniło, to prezes ma komórkę z dofinansowaniem klubowym)
3. Po zebraniu deklaracji-zgód z wskazaniem kanału będziemy wiedzieli jaki model będzie najlepszy mail, sms, mieszany czy jeszcze jakiś inny.
I pytanie, Kto jest osobą koordynującą, odpowiedzialną za całe przedsięwzięcie?

Adam90
Posty: 23
Rejestracja: 2015-04-20 21:28

Re: Newsletter

Post autor: Adam90 » 2015-04-22 18:59

TommyT pisze: A) idziemy w system powiadomiania proponowany przez T.K. (Tomek musiałby naświetlić ile nas taka przyjemność będzie kosztować)
Jeśli korzystalibyście z masowej wysyłki smsów to koszt jednego sms wynosi 6-7 groszy :)

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Newsletter

Post autor: tommi » 2015-04-23 07:05

Przy ekspedycji 250 sms-ów koszt przy 7 gr daje sume 17,5zł
Zatem taryfa w nju mobile dająca nieograniczone mozliwości sms za 19zł jest lepsza
Wystarczy załozyć, że będziemy wysyłać sms dwa razy w miesiącu, a sa przecież takie zawody w kalendarzu.

Wybór ekspedycji wiadomości to najmniejszy problem.
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
kirs
Posty: 1179
Rejestracja: 2014-10-01 11:25

Re: Newsletter

Post autor: kirs » 2015-04-23 08:14

w play jest abonament 25 zł miesięcznie i w tym są darmowe sms i minutydo wszystkich. Wyślij do wszystkich i leci...
-= si vis pacem, para bellum =-

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Newsletter

Post autor: TommyT » 2015-04-23 09:32

No - to wygląda, na to, że w sprawie wysyłki SMSów jest dosyć jasna sprawa.
Pozostaje zebrać zgody, określić osobę odpowiedzialną, wyciągnąć od Prezesa kasę na opłaty i będzie.
Rozumiem, że jak z tym się uporamy, to będzie można już z czystym sumieniem zająć się innymi ważnymi sprawami?
Wybaczcie Panowie sarkazm :lol: , każda inicjatywa jest ważna i cenna, ta również.
Natomiast nie powinna nam przesłaniać innych problemów jakie mamy.

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1744
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: Newsletter

Post autor: woytas » 2015-04-23 11:06

Korzystam z maila firmowego i codziennie dostaję maile z pytaniem czy chcę korzystać z jakiegoś newslettera bądź oferty innej firmy. Ja nikogo nie zaczepiam - ktoś zaczyna ze mną korespondencję.
Czyli mamy bazę, wysyłamy ludziom pytanie czy chcesz dostawać informację - chcę/nie chcę.
Skreślamy/dodajemy. Jednorazowe przesłanie maila nie jest żadnego rodzaju molestowaniem...


W podobny sposób robimy z istniejącymi numerami telefonów (problem pojawia się, jeśli do niektórych nie dotarła jeszcze technologia bezprzewodowa).
Jednocześnie dajemy ogłoszenie na tablicy w klubie o czymś takim. Można też przy okazji zawodów przykleić kartkę w biurze. Kto chce "się doda". Przy okazji zaktualizujemy adresy i telefony.

ODPOWIEDZ