Wymiana uprzejmości ;) po Pikniku Strzeleckim 2016

Damian D.
Posty: 7
Rejestracja: 2014-10-02 23:28

Re: piknik strzelecki 18 czerwca

Post autor: Damian D. » 2016-06-21 13:22

Nie wiem czy od Rafała oczekiwał, ale jak Piotr Kurzyński chciał wynająć strzelnicę w dn. 24.06 to takową informację otrzymał od Tomka Leszczyńskiego, że ma się zwrócić na piśmie do Zarządu MKS LOK.. Zresztą podobna informacja padła w stosunku do zawodów, które chcieliśmy zorganizować w dniu 25.06..

Pozdrawiam,
Damian Dmuchowski
Stowarzyszenie Miłośników Broni GIWERA
www.giwera.org.pl

WJ_1975
Posty: 207
Rejestracja: 2015-09-20 09:33

Re: piknik strzelecki 18 czerwca

Post autor: WJ_1975 » 2016-06-21 13:38

Proponuję się spotkać w klubie i porozmawiać. W składzie zarząd, P. Dmuchowski, Poleszak i Kurzyński, jeśli ma taką potrzebę. Porozmawiać, wyjaśnić, ustalić dalsze plany i zacząć normalnie działać. Bo jeśli mamy cokolwiek zrobić, to trzeba męskiej rozmowy. Posprzątać i zacząć od początku. Nobody`s perfect.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: piknik strzelecki 18 czerwca

Post autor: TommyT » 2016-06-21 13:45

Ale Damian to już jest inna sytuacja.
Stało się to po tym jak Tomek się dowiedział, że to nie jest "prywatna" rezerwacja Rafała,który tak początkowo przekazywał, tylko rezerwacja pod zawody.
A pismo po to, żeby zarząd mógł się do tego odnieść.

Awatar użytkownika
wodnikszuwarek
Posty: 174
Rejestracja: 2015-09-05 15:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: piknik strzelecki 18 czerwca

Post autor: wodnikszuwarek » 2016-06-21 15:55

Rafał tylko o twoich planach zorganizowania zawodów nikt nie wiedział .W klubie nie pojawiasz się prawie wcale a zwalanie winy za brak komunikacji na jakieś usunięte przed przeczytaniem wiadomości delikatnie nazywając uważam za nie poważne .
Jak sam piszesz jesteś prezesem od 20 lat wiec jak mi sie wydaje masz pojęcie o organizowaniu zawodów i dlatego dziwi mnie fakt że po jednej Twoim zdaniem nie udanej próbie kontaktu zwracasz sie do giwery o zorganizowanie zawodów dynamicznych .Zawody takie były planowane i się odbędą o czym Ci zresztą mówiłem ale widzę że Ty wolisz sam i po swojemu.Z całym szacunkiem ale co dzieje się na strzelnicy MKS Lok decyduje zarząd a nie Ty.Nie od dziś wiemy że giwera nie ma i prędko nie będzie miała swojej strzelnicy więc czyni nie udolne próby skorzystania z naszej i przy okazji tych prób oberwało sie Tobie
Sekcja dynamiczna której byłeś wielkim zwolennikiem nie gościła Cie na ani jednym treningu ,może nie masz czasu ale nie pisz na forum" kiedy zaczynamy" bo to wygląda na zwykłe olewanie .
Zawody dynamiczne w formie 3gun odbędą się lipcu .

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: piknik strzelecki 18 czerwca

Post autor: tommi » 2016-06-21 16:22

Gdyby tą rezerwacje Rafał zrobił dla siebie, bo zorganizować trigun, nie było by problemu, w sytuacji gdy Rafał zmienił wytyczne i obsługę turnieju miał by przeprowadzić skąłd Giwery tez by nie było problemu, jednak gdy jak sie dowiaduje od osób trzecich, że to Giwera robi ten turnije, to juz mi to nie pasuje , ale to nadal jedynie mój głos kóry się liczy jako 1 pkt,
Zarząd sie wypowiedział i też jest na nie, zupełnie demokratycznie.
Dziwie sie Rafałowi który się dziwi decyzji zarządu, zmienił kryteria nie informując o tym zarządcy obiektu
Dziwie się tym bardziej że większość spraw pomiędzy MKS i Giwera odbywalo sie na FB, a jak wiadomo Rafał jest stałym bywalcem na FB, wiec o calej sytuacji wiedział.
Dziwię sie Rafałowi, który nie rozumie intencji instruktorów, najpierw nauka podstaw, potem trigun, zdecydowałem, że zaczniemy od łatwego poziomu.
Dziwię sie Rafałowi opowiada że skoro wszędzie można robić triguny to dlaczego nie u nas, chciałem zapytać jak bardzo zna naszą działalność i jaki to okres czasu, bo ja pamiętam kilkanaście trigunów organizowanych przez nasz klub i to wcale nie jest okres od ostatniej wojny.
Dziwię się bardzo Rafałowi, bo w klubie nie bywa, nie wie co sie dzieje, kto sie nowy pojawił, kogo szkolimy, czym sie zajmujemy, dowiaduję się jedynie od Rafala że nie organizujemy triguna, a tylko to o interesuje bo był w Jejkowicach i Jaworznie. wiec sie na tym zna.

Rafał posłuchaj, strzelam do 35 lat, instruktorem jestem od 95 roku, prezesem od zeszłego roku, ale nigdy nie twierdziłem że się na wszystkim znam, wiem wszystko, i wiem jak ten klub prowadzić, dlatego zdecydowałem że skoro mam startować do zarządu to chcę mieć osoby na których moge polegać i musi być ich dużo, bo rozdział funkcji bedzie spory, to funkcja społeczna, a jest jeszcze rodzina, która nie może cierpieć że sie zajmuje strzelaniem.
Każdy kto posiada legitymację klubu wie że w pierwszym punkcie jest praca na rzecz stowarzyszenia, jego nie innych osób, o tym stanowi siła organizacji.
Dlatego szczególnie cenie każdą inicjatywę członka klubu, jest to dla mnie najwazniejsze dobro. Bo to jego inicjatywa i pot.
Chętnie słucham co ma do powiedzienia każdy z klubowiczów, może to brzmi jak moto premier Kopacz "słucham, rozumiem, pomagam"ale tak jest.
Jak ktoś sobie pozwoli pomóc to to robię w miarę możliwości, ale musi słuchać.

Co do koszenia trawy to argument jest nietrafiony, kosiłem trawe przez trzy lata, dopiero teraz przed piknikiem wyręczył mnie Dioboł i Wojtek, (chłopaki dziękuję).
Zatem krzywdzisz ludzi którzy chcą pracować i pracują, Twoja praca też była mocno zauważona przy remoncie strzelnicy, serio byłem pod wrażeniem, ale jak to bywa od lat zdobyłeś pozwolenie, swoją brón i juz nie potrzebny Ci klub, tylko pozwolenie trzebab bedzie przedłużać. A jak powiedziałem wczesniej
O sile klubu stanowi siła i zaangażowanie członków, niezaleznie od tego ilu ich jest.

Dlatego bedę czekała na każda inicjatywę, dla mnie to najwazniejsze dobro klubowe jakie mamy.
W innych klubach trzeba odrobic wyznaczone godziny, uczestniczyć przy organizacji zawodów, przychodzić na zebrania i teningi, a jak wiesz u nas jest inaczej.

Pozdrawiam zatem serdecznie, i czekam na ciekawe propozycje.
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Wymiana uprzejmości ;) po Pikniku Strzeleckim 2016

Post autor: TommyT » 2016-06-21 19:55

Panowie,
nie chcę, żeby ta wymiana uwag zaśmiecała wątek o Pikniku, tym bardziej, że już od niego odbiegła.
Wątek pikniku kończy się podziękowaniami dla wszystkich i niech tak zostanie.
Pozostałe posty przenoszę tutaj.

TomaszP
Posty: 56
Rejestracja: 2016-04-24 11:43

Re: Wymiana uprzejmości ;) po Pikniku Strzeleckim 2016

Post autor: TomaszP » 2016-06-21 19:59

Jeszcze chwila i temat pikniku zszedł by na politykę, następnie na religię .......... :)

Damian D.
Posty: 7
Rejestracja: 2014-10-02 23:28

Re: Wymiana uprzejmości ;) po Pikniku Strzeleckim 2016

Post autor: Damian D. » 2016-06-22 00:32

Miałem już nie zabierać zdania, ale skomentuję wypowiedz Maczka - nie jako przedstawiciel GIWERY, lecz jako członek MKS LOK - drogi zarządco obiektu - jakie nieudolne próby wynajmu obiektu? Jakikolwiek podmiot chce wynająć strzelnicę, to ją może - przecież MKS LOK wynajmuje obiekt innym podmiotą i nie trzeba jakoś za szczególnie się o to prosić.. Bez względu, czy to GIWERA, czy jakakolwiek inna organizacja. Poza tym strzelnica na Paruszowcu nie jest jedynym obiektem w naszym województwie i wyobraź sobie, że wynajmujemy inne obiekty - jeśli MKS nie będzie chciał nam wynajmować, to prosić się nie będziemy.. Jedno jest pewne - na pewno nie będziemy prosić akurat Ciebie.

Wyobraź sobie, że jako również członkowie MKS LOK Rybnik możemy korzystać z obiektu tak samo jak i Ty.. Ba.. zgodnie z wytycznymi Zarządu - możemy zabrać na obiekt np. znajomego i za niego nie płacić.. tak jak nie płacą inni członkowie LOKu. Nie rozumiem problemu?
Mam tylko nadzieję, że nawet gospodarz obiektu normalnie płaci za wynajem strzelnicy - w ramach prywatnych strzelań dla np. grup 30 osobowych - nawet jeśli rezerwacja obiektu nie została zgłoszona w kalendarzu.. Nie zdziw się jedynie, że w przyszłości - jeśli znowu wpadniesz na strzelnicę o godz. 15 w piątek i nie będziesz miał dokonanej rezerwacji obiektu - ja i parę innych osób korzystających z obiektu i przygotowujących się do zawodów, najzwyczajniej w świecie nie przerwie i nie opuści grzecznie obiektu tak jak to miało miejsce ostatnio, bo przyjechał gospodarz - tzw. Pan i władca..

A co do własnej strzelnicy, to poczekamy zobaczymy - generalnie mówiąc guzik Cię to obchodzi i nie mam zamiaru się akurat Tobie tłumaczyć.

Pozdrawiam,
Damian Dmuchowski
Stowarzyszenie Miłośników Broni GIWERA
www.giwera.org.pl

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: piknik strzelecki 18 czerwca

Post autor: tommi » 2016-06-22 05:43

Damian D. pisze:Nie wiem czy od Rafała oczekiwał, ale jak Piotr Kurzyński chciał wynająć strzelnicę w dn. 24.06 to takową informację otrzymał od Tomka Leszczyńskiego, że ma się zwrócić na piśmie do Zarządu MKS LOK.. Zresztą podobna informacja padła w stosunku do zawodów, które chcieliśmy zorganizować w dniu 25.06..

Pozdrawiam,
Damian Dmuchowski
Piotr chciał wynająć 24 i z tym nie ma problemu, podpowiedzialem, że nie musi rezerwowac bo jest inna mozliwość jesli nie blokuje calej strzelnicy, Mianowice za każdego strzelającego nie bedącego członkiem klubu wystarczy wpłacić 10 zł, zgodnie z regulaminem
skoro jednak się dowiedziałem że 25 to nie Poleszak a Giwera ma coś robić to przezałem że w takiem razie niech Giwera zgłosi sie z pismem do MKS i wtedy zarząd podejmie decyzje, o zawodach orgaizowanych przez Giwerę do tej pory nic nie słyszałem, a powinienem wiedziec co i kto na strzelnicy chce robić , wygląda zatem na to że ktoś celowo wprowadził w błąd lub stalo sie to przypadkowo, jednak wymagało wyjaśnienia.

Przyznasz Damian ze znacząco rózni się to od tego co przekazujesz Ty lub Piotr. Ciekawe, że rozmowa z Piotrem odbyła się w sposób konkretny i jak sadzę Piotr zrozumiał i pytań dodatkowych nie miał.

Proszę zatem nie przekręcać faktów.
Choćby dlatego korespondencja pomiędzy Giwerą i MKS powinna odbywac się drogą dokumentowaną.
Nie ma w tym żadnej innej złośliwości.
W zasadzie udostepnienie strzelnicy często odbywa sie na podstawie pisma lub email.
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
wodnikszuwarek
Posty: 174
Rejestracja: 2015-09-05 15:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wymiana uprzejmości ;) po Pikniku Strzeleckim 2016

Post autor: wodnikszuwarek » 2016-06-22 16:00

Wyobraź sobie, że jako również członkowie MKS LOK Rybnik możemy korzystać z obiektu tak samo jak i Ty.. Ba.. zgodnie z wytycznymi Zarządu - możemy zabrać na obiekt np. znajomego i za niego nie płacić..
Bzdury piszesz za każdego nie członka loku płacisz 10 zł w przeciwnym razie postrzelać sobie może ale z gumki do majtek .
opuści grzecznie obiektu tak jak to miało miejsce ostatnio, bo przyjechał gospodarz - tzw. Pan i władca..
I tego się trzymaj na przyszłość .
A co do własnej strzelnicy, to poczekamy zobaczymy - generalnie mówiąc guzik Cię to obchodzi i nie mam zamiaru się akurat Tobie tłumaczyć.
Powiem bardziej dosadnie wali mnie to a tłumaczyć się będziesz komu innemu.

ODPOWIEDZ